Jestes tutaj: Home » LITERATURA » e-antykwariat

e-antykwariat

Choć statystyki Biblioteki Narodowej są dość pesymistyczne, to widać, że rynek książki w Polsce ma się całkiem dobrze. Poza tradycyjnymi książkami wiele osób sięga po e-booki czy audiobooki. Cieszą się zainteresowaniem nowe książki jeszcze pachnące papierem i drukiem oraz te z długą historią, które znaleźć można w bibliotekach lub antykwariatach. Co istotne, sięgamy nie tylko po lektury obowiązkowe, lecz również po książki naukowe, beletrystykę i poradniki. A możliwości jest dużo.

  1. Sklep z używanymi książkami
  2. Jak sprzedać książki?

Sklep z używanymi książkami

Skoro już wszystko można kupić w sieci, to należało tylko czekać aż pojawi się w niej antykwariat. To idealny adres dla tych wszystkich, którzy chcą kupić książki taniej, szukają wydawniczych perełek lub też lubią kolekcjonować określone tytuły. Strona https://skupszop.pl/ to również doskonała okazja, by sprzedać te lektury, których już nie potrzebujemy, a każdy bibliofil wie, że robi się to tylko po to, by zrobić miejsce na kolejne tytuły. Sama oferta antykwariatu robi się więc bardzo różnorodna, a tym samym daje bardzo dużo okazji do kolejnych poszukiwań. Co istotne, skup książek online ma w swoich zasobach często takie tytuły, które nie funkcjonują na księgarskim rynku, więc są prawdziwą gratką dla poszukiwaczy. Z drugiej strony SkupSzop pozwala dać drugie życie zapomnianym i niepotrzebnym lekturom, które często zbierają kurz, a tak mogą kolejnemu nabywcy sprawić radość. Dla wielu osób taka sprzedaż to również zastrzyk gotówki. Tak działały od zawsze antykwariaty i tak obecnie zapewniają książkom obieg czytelniczy. A to daje im kolejne życie.

Jak sprzedać książki?

Z zasady sprzedaż książek online łączy tych, którzy chcą zbyć lektury z tymi, którzy są zainteresowani ich kupnem. W antykwariacie jest taniej niż w księgarni i bardziej różnorodnie, a unikaty mogą stać się prawdziwą skarbnicą wiedzy, a także niezwykłą ozdobą półki. W wielu sytuacjach jest to także jedyna okazja, by zdobyć tytuły wycofane lub też te, których nakłady się wyczerpały. Często są to pozycje wysoko specjalistyczne, naukowe czy techniczne, po które do bibliotek ustawiają się kolejki studentów i naukowców, dla których są to lektury obowiązkowe. A może się zdarzyć, że uda się je mieć na półce za niewielkie pieniądze, a po kilku latach sprzedać. Książki z antykwariatu są sporo tańsze i dla wielu miłośników literatury jest to bardzo ważny argument. Poza tym często są w bardzo dobrym stanie, co sprawia, że lektura pozostaje tylko przyjemnością.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony