Jestes tutaj: Home » Bez kategorii » Liceum dla dorosłych. Bezpłatna nauka w szkole ogólnokształcącej

Liceum dla dorosłych. Bezpłatna nauka w szkole ogólnokształcącej

(fot. materiały prasowe)
(fot. materiały prasowe)

Nie masz wykształcenia średniego? To jeszcze nic straconego! Obecnie osoby, które ukończyły swoją edukację na szkole podstawowej, gimnazjum lub nie zakończyły szkoły średniej, mogą skorzystać z nauki w szkole średniej dla dorosłych i poszerzyć swoją wiedzę i kwalifikacje – bezpłatnie!

Czym jest liceum dla dorosłych?

Licea dla dorosłych to szkoły ogólnokształcące, które przeznaczone są specjalnie dla osób dorosłych. Dzięki nim osoby, które nie mają wykształcenia średniego, także matury, mogą uzupełnić swoje braki edukacyjne. Nauka w liceum dla dorosłych odbywa się weekendowo, dlatego mogą korzystać z niej także te osoby, które pracują. Uczniowie otrzymują wtedy także wszystkie zaświadczenia, między innymi do ZUS, MOPS, a także legitymacje, które uprawniają ich do korzystania ze zniżek do ukończenia 24. roku życia.

Dlaczego warto ukończyć szkołę ogólnokształcącą dla dorosłych?

Rozpoczęcie nauki w liceum dla dorosłych to bardzo dobra propozycja dla każdego, kto chciałby otrzymać wykształcenie średnie oraz chciałby podejść do matury. Dzisiaj brak takiego wykształcenia jest często poważnym problemem w znalezieniu dla siebie zatrudnienia. Dodatkowo ukończenie liceum dla dorosłych Kraków –  https://faber.edu.pl/ to jedno z miast, gdzie jest ono dostępne, pozwala na kontynuowanie nauki, na przykład w szkole policealnej, w której można otrzymać tytuł zawodowy, na przykład zostać opiekunem osoby starszej, technikiem informatykiem, florystką.

Jak wygląda nauka w liceum dla osób dorosłych?

Jak wspomniano wcześniej, nauka w liceum dla dorosłych odbywa się w trybie niestacjonarnym, weekendowo. W zależności od szkoły lekcje mogą odbywać się w sobotę i w niedzielę lub też w piątek i w niedzielę. Program nauczania jest taki sam, jak w przypadku zwykłej szkoły ogólnokształcącej, dlatego też nauka obejmuje wszystkie przedmioty – język polski, matematykę, język obcy, przedmioty ścisłe jak biologia, chemia, fizyka i inne. Czas trwania nauki zależny jest od wykształcenia ucznia i wynosi od 2 lat dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych, aż do 4 lat dla osób, które ukończyły szkołę podstawową.

Ile kosztuje nauka w liceum dla dorosłych?

Dużym atutem, jakim wyróżnia się liceum dla dorosłych, jest bezpłatna nauka. Wobec tego osoby, które chciałyby rozpocząć naukę, nie muszą za nią płacić. Wynika to z faktu, że szkoły te są dotowane. Wobec tego dla osób, które nie mają jeszcze wykształcenia średniego, ale są już dorosłe, skorzystanie z oferty liceów dla osób dorosłych jest zdecydowanie najlepszym posunięciem, by zdobyć wykształcenie i poprawić swoją pozycję na rynku pracy.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony