Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Wrocław w muzycznym nastroju – tu warto bywać

Wrocław w muzycznym nastroju – tu warto bywać

(fot. materiały prasowe)

Mnogość imprez muzycznych sprawia, że aby wybrać te godne uwagi niezbędny jest odpowiedni przewodnik. Wrocław tętni życiem i nigdy nie zasypia, dlatego żaden mieszkaniec czy przyjezdny nie ma szans się tutaj nudzić. Podpowiadamy gdzie się wybrać i na jakie wydarzenia kupić bilety, by przeżyć niezapomniane chwile i pozostać ze wspomnieniami na długie miesiące.

Tak brzmi Wrocław

(fot. materiały prasowe)

Już 17 lipca odbędzie się kolejna edycja WROsound rozbrzmiewającego w przestrzeni Placu Społecznego. Letni festiwal organizowany jest przez Strefę Kultury Wrocław i początkowo angażował wyłącznie artystów związanych z Wrocławiem. Po latach formuła została zmieniona i w czasie eventu zaczęły się pojawiać także gwiazdy spoza miasta. Lokalny charakter wydarzenia ma jednak duże znaczenie dla organizatorów i WROsound, nie tylko ze względu na nazwę, ściśle powiązany jest właśnie ze stolicą Dolnego Śląska.

W tym roku WROsound potrwa od 17 do 19 lipca, a lineup zasilą zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy. Wśród zapowiedzianych artystów można znaleźć Jacka Sienkiewicza, Tomasza Makowieckiego, Baasch, Tycho, Biały Tunel, Syny, Coals, HVOB live, MIN t, Meek, Oh Why?, Thylacine oraz WOODKID. Zapowiada się trzydniowy maraton muzycznych wrażeń. Więcej o tej i innych imprezach znaleźć można na stronie:https://rytmy.pl/wydarzenia/wroclaw/.

Kiedy ona śpi, reszta się bawi

(fot. materiały prasowe)

Warto dokładnie zanotować tę datę i zarezerwować sobie ten wieczór. 2 sierpnia o godzinie 19:00 w klubie Pralnia mieszczącym się przy ulicy Krakowskiej 100 odbędzie się koncert grupy While She Sleeps. To jedyny klubowy koncert tego zespołu w Polsce! Kapela podczas występu we Wrocławiu promować będzie swoją ostatnią płytę zatytułowaną „So What”.

While She Sleeps to przedstawiciele metalu, harcore i punku, energetyzująca grupa powstała w 2006 roku. Jak dotąd zespół wydał 4 albumy studyjne oraz jeden minialbum. Każdy z nich został doskonale przyjęty przez krytyków oraz publiczność. While She Sleeps pojawia się na największych europejskich festiwalach, a każdy ich występ to prawdziwy wulkan energii. Już wkrótce będzie się można o tym przekonać osobiście.

Droga Koguta we Wrocławiu

Tegoroczne lato we Wrocławiu zostanie doskonale zakończone w dobrym stylu. 19 września w Akademia CLUB mieszczącym się przy ulicy Grunwaldzkiej 67 odbędzie się koncert Kaliego. Artysta w trakcie wrocławskiego koncertu promować będzie swój nowy album zatytułowany „Droga koguta”.

Kali, a w zasadzie Marcin Kamil Gutkowski to polski raper, który przez 10 lat był członkiem zespołu Firma. W czasie swojej kariery muzycznej współpracował między innymi z O.S.T.R., Paluchem, Peją, Pezetem, Popkiem, Sokołem czy Hemp Gru. Od 2011 skupia się na solowej działalności artystycznej i wydaje kolejne albumy. Droga Koguta to projekt Kaliego z Flwlxss. Płyta zawiera 11 kawałków łączących sample przywodzące na myśl chińskie filmy z nowoczesnymi wstawkami perkusji. Czuć tu ewidentną inspirację kulturą wschodu. Teksty tworzone przez Kaliego niczym tytułowy kogut mają ostry pazur i podchodzą bezpretensjonalnie do wielu spraw. Warto posłuchać tego materiału na żywo.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony