Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Na jaką imprezę muzyczną się wybrać – sprawdź nasze propozycje

Na jaką imprezę muzyczną się wybrać – sprawdź nasze propozycje

(fot. materiały prasowe)

Za sprawą słynnego Eskulapa o Poznaniu mówiło się kiedyś jako o mekce clubbingu. Dziś to nadaal aktualne, a muzyka klubowa w Poznaniu ma się nadal świetnie. Przeczytaj o najważniejszych imprezach, które odbędą się tu w najbliższym czasie.

W ostatnich latach pojawiło się sporo świetnych miejsc z muzyką klubową w Poznaniu. Prym wiedzie klub Tama, w którym odbywają się najważniejsze imprezy sezonu. Sporo dzieje się też w Próżności. Zobacz, gdzie jeszcze grana jest muzyka klubowa w Poznaniu (bilety), a przede wszystkim przeczytaj o najgorętszych koncertach odbywających się w nadchodzącym sezonie.

Święto muzyki klubowej w Poznaniu 8 lutego

Wir to idealna nazwa dla cyklu koncertów z muzyką elektroniczną, które zaczynają się o 23:00 i mają potrwać całą noc. W końcu o to właśnie chodzi, by wpaść w wir wydarzeń, zatopić się w muzyce i nie myśleć w tym czasie o niczym innym. Tak z pewnością będzie na kolejnej odsłonie tych wydarzeń z muzyką klubową w Poznaniu w klubie Tama. Wystąpić ma Oliver Huntemann. Niemieccy goście w świecie techno są witani zawsze z otwartymi ramionami. Na pewno zasługuje na to właśnie Huntemann, który robił remiksy m.in. dla Depeche Mode czy Chemical Brothers.

(fot. materiały prasowe)

Tworzy ciekawe, różnorodne sety, które nikogo nie powinny znudzić. To chyba najlepsza rekomendacja tej poznańskiej imprezy z muzyką klubową dla kogoś, kto nie jest fanem ekstremów w rodzajów minimalistycznych czy hardcore’owych setów, a zamiast tego woli styl środka.

27 luty – muzyka klubowa w Poznaniu z rockowym pazurem

O tym, jak różnorodna jest elektronika, niech świadczy zderzenie stylu Olivera Huntermanna z tym, co robi duet Karaś/Rogucki, który też wystąpi w poznańskiej Tamie. Ich brzmienie nawiązuje do najlepszych wzorców new wave z lat 80. Do tego jest rockowy klimat i osobiste teksty w języku polskim, co nie zdarza się często w przypadku takiej muzyki. Co ciekawe, obaj panowie byli wcześniej członkami zespołów zupełnie innego rodzaju – ultrarockowej Comy i alternatywnych The Dumplings. Połączyli dwie zupełnie różne wrażliwości i niespodziewanie okazało się, że na ich styku znaleźć można elektronikę.

(fot. materiały prasowe)

Występ Kakkmaddafakka w Poznaniu w klubie muzycznym Próżność

Norweska muzyka klubowa w Poznaniu? Czemu nie! Kakkmaddafakka to jeden z tych młodych zespołów, które nie zdobywają szczytów list przebojów, ale mają oddane grono wiernych słuchaczy na całym świecie. Zaczynali na niewielkich scenach rodzinnego Bergen, a dziś występują na dużych festiwalach muzycznych i w klubach w Poznaniu czy innych miastach. Koncert odbędzie się 6 marca. Warto się spieszyć, bo bilety z pierwszej puli już są wyprzedane.

Muzycznie Kakkmaddafakka jest pomiędzy muzyką indie a popem. Melodyjnych hitów świetnie słucha się w klubowych warunkach. Fani twierdzą, że atutem bandu jest dobra energia na koncertach, którą łatwo można się zarazić. Warto wiedzieć, że to część „fali z Bergen”, jak krytycy nazywają młode, niezależne zespoły z tego miasta, takie jak Röyksopp czy Kings of Convenience, które niespodziewanie zyskały światowe uznanie.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony