Jestes tutaj: Home » slider » Narty freeride – dobieramy odpowiednie foki do nart

Narty freeride – dobieramy odpowiednie foki do nart

Osoby wybierające jazdę narciarską w stylu freeride powinny zaopatrzyć się również w odpowiednie foki. Czym dokładnie są foki do nart i jak dopasować je do nart freeridowych?

Freeride to technika jazdy narciarskiej, która na pewno zadowoli amatorów dziewiczych terenów oraz pięknych widoków. Amatorzy freeride poruszają się bowiem poza typowymi trasami narciarskimi, odwiedzając różnorodne zakątki, gdzie nie dociera większość narciarzy. Aby taka jazda była możliwa, konieczne jest zakupienie odpowiedniego sprzętu narciarskiego, który będzie mógł poradzić sobie na nieubitym, świeżym puchu. Podstawa to przeznaczone do freeride narty, a także wiązania i buty freeride, ale nie możemy zapominać także o odpowiednich dodatkach. Tutaj przyjrzymy się jednemu z nich, a mianowicie będą to foki do nart. Co warto o nich wiedzieć?

Czym są foki do nart?

Foki do nart to specjalne elementy umożliwiające podchodzenie na nartach. Mają postać pasów wykonanych z tworzywa sztucznego albo naturalnego materiału, który mocowany jest od spodniej strony nart. Z jednej strony foki pokryte są klejem, który pozwala na wielokrotne naklejanie ich na narty, z drugiej natomiast włosiem, które umożliwia łatwiejsze podchodzenie w górę, hamując niechciany zjazd nart. Początkowo foki produkowano z naturalnych skór foczych, ale obecnie w sprzedaży znajdziemy foki z nylonu lub z moheru albo też z ich połączenia. Dla początkujących amatorów freeride narty – https://sklep.majestyskis.pl/freerideowe-narty-2/ najlepiej wyposażyć w foki syntetyczne, które są tańsze i bardziej wytrzymałe od tych moherowych.

Jak stosować foki na nartach freeridowych?

Po pierwsze, foki do nart muszą być odpowiednio dopasowane. Pod uwagę należy wziąć wtedy kształt nart oraz ich długość i szerokość. Najlepiej, aby cała spodnia warstwa narty pokryta była foką, z niewielkim dystansem od krawędzi nart. W sklepach można znaleźć foki gotowe, także dedykowane do konkretnych modeli nart, a także foki w uniwersalnych rozmiarach i foki na metry, które wymagają odpowiedniego przycięcia. Montaż fok na nartach odbywa się przez przyklejenie ich do spodniej części nart oraz przez zastosowanie specjalnych zaczepów. Zaczepy powinny być dostosowane do konkretnego modelu nart.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony