Jestes tutaj: Home » slider » Jaka mata treningowa będzie najlepsza do ćwiczeń w domu?

Jaka mata treningowa będzie najlepsza do ćwiczeń w domu?

(fot. materiały prasowe)

Aby uzyskać świetne rezultaty w treningach, wcale nie trzeba chodzić do siłowni czy do klubu fitness. Kapitalne efekty można osiągnąć również w domowym zaciszu. Aby ćwiczenia były jeszcze wygodniejsze, warto zainwestować wtedy w odpowiednia matę treningową. Co sprawdzi się najlepiej?

W sprzedaży znaleźć można szeroką gamę mat przeznaczonych do treningów. Świetnie nadają się do wielu dyscyplin, w tym między innymi można korzystać z nich podczas ćwiczeń siłowych, ćwiczeń na odchudzanie, podczas crossfitu czy też do jogi. Czym zatem kierować się podczas zakupu maty do trenowania w domowych warunkach? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Dobra mata treningowa – czyli jaka?

Gdy w wyszukiwarce internetowej wpiszemy słowa typu „mata treningowa”, możemy zauważyć, że do wyboru jest szeroka gama różnych modeli. Czym zatem powinna cechować się mata idealna? Przede wszystkim warto wybrać matę przeznaczoną właśnie do ćwiczeń. Wiele osób kupuje tanie karimaty przeznaczone do nocowania w namiotach, ale tak naprawdę nie są one w stanie zapewnić optymalnego komfortu i bezpieczeństwa ćwiczeń. Dobra mata treningowa – https://thornfit.pl/products/mata-studio-tpe powinna być wykonana z grubego oraz mięsistego tworzywa, na przykład spienionego kauczuku. Odpowiednia grubość zapewnia wtedy właściwą izolację od podłoża, a przy tym poprawia komfort ćwiczeń na twardej nawierzchni. Mata powinna posiadać także elementy antypoślizgowe, które zwiększają bezpieczeństwo ćwiczące osoby – wówczas można zminimalizować ryzyko pojawienia niebezpiecznych urazów. Zwróćmy też uwagę na rozmiary maty – najlepiej wybrać taką, która posiada długość około 180 cm oraz szerokość około 60 cm, ponieważ wtedy pozwoli na łatwe wykonywanie rozmaitych ćwiczeń fizycznych – także na leżąco.

Gdzie kupić dobrą matę treningową?

Dzisiaj maty treningowe można dostać w praktycznie każdym sklepie sportowym, który oferuje rożnego rodzaju artykuły, na przykład hantle, kółka gimnastyczne czy odzież sportową. Dobra mata treningowa to koszt rozpoczynający się od około 50 złotych. Nie patrzmy jednak tylko i wyłącznie na jej cenę, ponieważ tańsze modele najczęściej nie zapewniają aż tak wysokiego komfortu jak te droższe. Solidna mata to inwestycja na lata!

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony