Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Panele dzwiękochłonne – czym są?

Panele dzwiękochłonne – czym są?

(fot. materiały prasowe)

Dokładne wyciszenie pomieszczenia pozwala cieszyć się nienagannym rozchodzeniem dźwięku. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy prowadzimy własne studio nagraniowe, czy posiadamy domową salę kinową. Ściany budowane w tradycyjny sposób cechują się zbyt małym pochłanianiem dźwięku, by ten odbierany być mógł bez długich pogłosów i echa łopoczącego. Stąd istotne, by w pomieszczeniach, gdzie dźwięk odgrywa ważną rolę zadbać o pokrycie ścian specjalnymi powłokami pochłaniającymi go. Dostępne na rynku rozwiązania pozwalają zrobić to w skuteczny sposób.

Do czego służą panele dźwiękochłonne? 

Konstruktorom od lat znane jest rozwiązanie, które poprawia akustykę pomieszczeń. Chodzi o panele dźwiękochłonne, które dzięki swoim właściwościom są w stanie zredukować ilość fal stojących, echa łopoczącego, czy długiego pogłosu w danym pomieszczeniu. Materiał użyty do konstrukcji charakteryzuje się dużym pochłanianiem dźwięku. W zależności od nabywanego modelu wysokiej klasy wełna pokryta akustycznie obojętną tkaniną i przymocowana do solidnej płyty redukuje rozchodzenie się dźwięków. Same panele dźwiękochłonne mogą być swobodnie wykorzystywane w profesjonalnych studiach nagraniowych, salach kinowych, restauracjach, czy klubach. Pokrycie nimi ścian zapewnia słyszalną różnicę w akustyce wnętrza już podczas mówienia i poruszania się po nim, z kolei porównanie dźwięku na nagraniach lub odsłuch filmu lub utworu w pomieszczeniu pokrytym panelami dźwiękoszczelnymi daje pełny obraz ich możliwości.

Funkcjonalność i design

Montaż paneli dźwiękoszczelnych nie jest skomplikowany z uwagi na ich zróżnicowany rozmiar. Ważące kilka kilogramów modele możliwe są do przymocowania do ściany za pomocą tradycyjnych śrub. Pozwala na to wzmacniany tył panelu dźwiękoszczelnego pokryty pochłaniającą dźwięk płytą. Szeroki zakres zastosowań paneli wynika nie tylko z ich funkcjonalności, lecz także z unikatowego designu. Obok klasycznych paneli dźwiękoszczelnych w jednolitych kolorach dostępne są modele o nieregularnych kształtach, powierzchniach, czy unikatowej grafice. Niezależnie od wybranego wyglądu panelu spełnia on tą samą funkcję, ponieważ materiały konstrukcyjne nie podlegają modyfikacjom. Redukcja pogłosu we wnętrzu jest w większej mierze zależna od ilości paneli dźwiękochłonnych i ich grubości, niż od ich wyglądu, czy wielkości. Stąd tak duże zainteresowanie panelami także w miejscach publicznych, takich jak restauracje, czy puby, które zyskują interesujący element wykończeniowy z funkcjonalnym wyciszeniem.

Profesjonalne panele dźwiękochłonne znajdziesz w sklepie asound.pl

Montaż paneli dźwiękochłonnych pozwala skutecznie ograniczyć długi pogłos, echo łopoczące i fale stojące w pomieszczeniach, w których dźwięk odgrywa istotną rolę. Niezależnie od tego, czy chodzi o studio nagraniowe, salę kinową, a może restaurację panele pozwalają stworzyć akustykę dokładnie dopasowaną do wnętrza. Ich proste mocowanie, a także starannie opracowany design pozwalają, by funkcjonalny charakter łączył się z dekorowaniem pomieszczeń. Panele dostępne są bowiem w różnych kolorach i rozmiarach, przez co decydując się na poprawę akustyki wnętrze zyskuje także indywidualny charakter.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony