Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Czas na rośliny! Czy mają inteligencję? Czy są pomysłowe? Czy mają osobowość?

Czas na rośliny! Czy mają inteligencję? Czy są pomysłowe? Czy mają osobowość?

Po „Tajemniczym życiu grzybów” czas na rośliny! Czy mają inteligencję? Czy są pomysłowe? Czy mają osobowość „Roślinny kabaret” Richarda Mabey’a przeniesie was do fascynującego świata naszych codziennych sąsiadów!

W swojej urzekającej, ciekawej i pełnej wiedzy historycznej i przyrodniczej książce Richard Mabey przedstawia różne gatunki roślin, które przez wieki rozbudzały wyobraźnię człowieka i wprawiały go w autentyczny zachwyt. Wiele stron poświęca roślinom, które w różnych momentach historii przyczyniły się do przemian w nauce, estetyce i rozwoju społecznym ludzkości.

Opisuje rozmaite rośliny, począwszy od chwastów, przez rośliny uprawne i lecznicze, kończąc na takich, wokół których gromadzą się uczestnicy praktyk religijnych. Przedstawia je wszystkie z jednakową pasją, niezależnie od tego, czy chodzi o niepozorne kwiaty czy mierzące 100 metrów sekwoje. Pisze o kulturowym znaczeniu roślin oraz ich praktycznym zastosowaniu.

Opisując rośliny jako inspirację artystów, wychodzi od sztuki paleolitu i prowadzi czytelnika w świat poetów romantycznych. Na zakończenie swojej książki wspomina o współczesnych rozważaniach na temat „inteligencji roślin”. „Roślinny kabaret” to opis nadzwyczajnych związków świata roślin ze światem ludzi.

Premiera: 13.02.2018 

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony