Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Spowiedź niedokończona” – nowa książka Janusza Leona Wiśniewskiego

„Spowiedź niedokończona” – nowa książka Janusza Leona Wiśniewskiego

Prehistoryczni rodzice, rozpędzona ewolucja, współcześni Adam i Ewa. Nowa książka Janusza Leona Wiśniewskiego. Jak zawsze zaskakująca, inspirująca i intrygująca. Premiera książki 14 marca.

„Spowiedź niedokończona” to zbiór krótkich, ale niezwykle intrygujących tekstów, którymi Janusz Leon Wiśniewski po raz kolejny udowadnia, że mniej czasem znaczy więcej. Rozumie też nasze szalone czasy jak rzadko który pisarz.

Jakie tematy tym razem zafascynowały jednego z najsłynniejszych polskich pisarzy, badacza kobiecych dusz i męskich lęków?

Janusz Leon Wiśniewski przede wszystkim zaskakuje. Nie boi się pisać o sprawach skomplikowanych – są tu tematy naukowe związane z ewolucją człowieka, wyjście życia z oceanów na ląd, prehistoryczni rodzice, samolubne geny i potężne hormony, agresywny testosteron i boska oksytocyna, które od milionów lat zdają się kierować naszymi poczynaniami. Z drugiej strony, i w tym tkwi jego największa pisarska siła, Wiśniewski swoje zainteresowania naukowe potrafi połączyć z refleksją na temat kondycji ludzi współczesnych, zagubionych w wielkich miastach i często uwikłanych w skomplikowane relacje.

Członek rady nadzorczej ważnego banku, testerka wierności, żona pracoholika. Miłość, zazdrość, kłamstwo.

Janusz Leon Wiśniewski ze skupieniem naukowca i empatią pisarza słucha spowiedzi swoich bohaterów i nie odchodzi, gdy urywają w pół zdania.

Janusz Leon Wiśniewski  – doktor informatyki i doktor habilitowany chemii, naukowiec i pisarz, autor kultowej „S@motność w sieci”. Jeden z najpopularniejszych w Polsce i najbardziej znanych za granicą polskich autorów współczesnych. Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków, zdobywając status bestsellerów. W Rosji sprzedano ponad milion egzemplarzy jego książek. Na spotkania z pisarzem przychodzą tłumy, a dziennikarze od lat próbują wyjaśnić socjologiczny fenomen tak popularności pisarza. Jest gwiazdą. Mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony