Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Jaki gatunek muzyki jest najpopularniejszy?

Jaki gatunek muzyki jest najpopularniejszy?

Muzyka towarzyszy nam w codziennym życiu od dawna. Niezależnie od tego, czy akurat podróżujemy, uprawiamy sport, uczymy się, czy po prostu odpoczywamy, uwielbiamy jej słuchać. Jaki jest jednak nasz ulubiony gatunek muzyczny?

Wielki wybór
Gusta muzyczne są różne. Jedni lubią delikatne ballady, inni ciężkiego rocka. Na szczęście mamy ogromny wybór. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, który gatunek lubimy najbardziej. Często zdarza się, że słuchamy wielu różnych utworów, w zależności od naszego nastroju. Nasz gust oczywiście może się zmienić. Najczęściej jest to uzależnione od naszego wieku, ludzi, z jakimi przebywamy, a nawet nowości, jakie pojawiają się na rynku.

Lista, lista…
Jak sprawdzić jaką muzykę lubimy? Najprościej będzie to oczywiście słuchać list przebojów. Odzwierciedlają one nasze upodobania i aktualne trendy. Możemy także posłuchać radia Tuba.fm. Znajdziemy tam wiele tematycznych stacji, gdzie grana jest najpopularniejsza muzyka. Rzecz jasna nie muszą to być koniecznie najnowsze przeboje. Bardzo często wracamy do starszych utworów, które od lat nam towarzyszą. Ostatnio najbardziej znane piosenki to między innymi: Katchi Ofenbacha Nicka Waterhouse’a, czy Rockabye Clean’a Bandita.

Najpopularniejsze
Od lat najchętniej słuchamy popu. Muzyka rozrywkowa towarzyszy nam w codziennych obowiązkach i umila czas. Do łask wraca także disco polo, niegdyś słuchane podczas wesel i innych imprez, dzisiaj na stałe gości w naszych radioodbiornikach. Podobnie jest z jazzem i chill — outem. Gatunek ten odpręża i poprawia koncentrację.

Śpiewać każdy może
Uwielbiamy rytmiczną muzykę. Dlaczego? Ponieważ słuchając jej, możemy sobie także… pośpiewać. Nucenie ulubionych przebojów weszło nam w krew. Proste, rymowane teksty, bez trudu zapadają nam w pamięć. Śpiew, nawet ten w domowym zaciszu, pozytywnie wpływa na nasz nastrój.

Muzyka umila nam czas i pozwala się zrelaksować. Słuchanie jej to bardzo dobry pomysł, gdy jesteśmy lekko zestresowani i potrzebujemy chwili dla siebie. Świetnie jest także słuchać jej przed snem lub nawet w nocy. Pozwoli nam to spokojnie zasnąć.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony