Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Dwoje nieznajomych, którzy przeżyli katastrofę. Na co odważą się by ocalić życie?

Dwoje nieznajomych, którzy przeżyli katastrofę. Na co odważą się by ocalić życie?

„Pomiędzy nami góry” to pełna napięcia i emocji książka, która musiała skończyć na ekranach kin. Historia przedstawiona przez Charles’a Martin’a dwojga nieznajomych, których los stawia w ekstremalnych warunkach pokazuje, jak silna jest w człowieku wola przetrwania. Ile jesteśmy w stanie pokonać, mimo przeciwności natury oraz ograniczeń organizmu, aby przetrwać. Dopóki jest nadzieja, dopóki umysł i ciało są w stanie wykonać kolejny ruch – nie można załamać się i poddać…

Dzięki barwnemu i realistycznemu językowi, którym została napisana powieść można odnieść  wrażenie, że wraz Benem i Ashely przemierzamy górskie bezkresy, starając znaleźć się ratunek. Przeszywający ciało ból oraz wszechogarniający mróz zdają się być odczuwalne, nawet gdy zgłębiamy tę lekturę siedząc pod ciepłym kocem w zaciszu własnego domu.

Pośród nocnej śnieżnej zamieci dwoje nieznajomych czeka w hali odlotów lotniska w Salt Lake City. Ashley Knox to atrakcyjna, uznana pisarka zmierzająca na Wschodnie Wybrzeże na swój wymarzony ślub. Doktor Ben Payne wraca z konferencji naukowej na serie zaplanowanych następnego dnia operacji. Gdy z powodu awarii systemu odladzania oraz nadchodzącej burzy śnieżniej ostatni możliwy lot zostaje odwołany, Ben wynajmuje awionetkę, która może ominąć zamieć i dotrzeć do Denver, aby złapać następne połączenie. W samolocie może zmieścić się ewentualnie jeszcze jedna osoba. Ben proponuje wolne miejsce Ashley, wiedząc, że kobieta śpieszy się tak samo jak on. Wtedy zdarza się coś nieprzewidzianego. W trakcie lotu pilot dostaje ataku serca i samolot rozbija się na jednym z najbardziej rozległych, surowych i trudno dostępnych rejonów Stanów Zjednoczonych.

„Pamięć odmawia mi posłuszeństwa. Rozmawiałem z Groverem, to on pilotował, chyba schodził na prawo, tablica kontrolna mrugała intensywnie błękitnymi i zielonymi lampkami, jak okiem sięgnąć była pod nami czarna połać, na przestrzeni stu kilometrów ani jednego światła… była też kobieta. Próbowała się dostać do domu, do swojego narzeczonego. Następnego dnia miał się odbyć ich ślub. Zobaczę.

…Znalazłem ją. Nieprzytomną. Przyśpieszony puls. Oczy całe opuchnięte. Źrenice rozszerzone. Prawdopodobne wstrząśnienie mózgu. Liczne rany szarpane na całej twarzy. Kilka z nich będzie wymagało szwów. Prawy bark przemieszczony, a prawa kość udowa złamana. Nie przebiła skory, ale noga jest wygięta i napina nogawkę. Muszę to obejrzeć… jak tylko złapię oddech.”

Ben, z połamanymi żebrami i Ashley z otwartym złamaniem nogi, oraz pies pilota, stają w obliczu dramatycznej walki o przetrwanie. Czy uda im się wydostać z tego pustkowia? Czy doświadczenie to zmieni ich już na zawsze?

Od 20 października w kinach film z Kate Winslet i Idrisem Elbą w rolach głównych.

„Pomiędzy nami góry”
Wydawnictwo Edipresse Książki
Premiera: 10 października 2017

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony