Jestes tutaj: Home » TEATR » Newsy » Ciekawe pomysły na warsztaty

Ciekawe pomysły na warsztaty

Warsztaty to coraz popularniejsza forma rozwijania zainteresowań i spędzania wolnego czasu. Szczególnym wzięciem cieszą się zajęcia wyzwalające kreatywność m.in. plastyczne, literackie i aktorskie. Te ostatnie angażują wszystkich – dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, gdyż chyba każdy z nas marzył kiedyś o wyjściu na scenę i wyrecytowaniu ulubionej kwestii z filmu lub szekspirowskiego dramatu. A skoro o Szekspirze mowa, warto zwrócić uwagę na tegoroczną ofertę Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Lekcje i Warsztaty Szekspirowskie stanowią doskonałą okazję do zmierzenia się z legendą reformatora teatru i wybitnego dramaturga.

Szekspir, teatr i koncerty – Gdańsk

Mieszkańcy Gdańska nie maja powodu do narzekań na ofertę kulturalno-rozrywkową w swoim mieście. Teatr Szekspirowski proponuje codziennego zwiedzenie budynku teatru z przewodnikiem oraz rozbudowany repertuar atrakcji.

W ramach Lekcji i Warsztatów Szekspirowskich możemy uczestniczyć w:
– wykładzie o czasach Szekspira z uwzględnieniem charakterystyki ówczesnego teatru
– pogadance o funkcjonowaniu współczesnego teatru, w tym Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego
– ćwiczeniach aktorskich uczących koncentracji i wejścia w konkretną rolę oraz wyzwalających kreatywność
– zadaniach aktorskich typu praca z tekstem, pantomima
– zajęciach zaawansowanych w oparciu o dzieła Szekspira, polegających na: interpretacji i analizie tekstu, omówieniu adaptacji filmowych i teatralnych oraz odegraniu scenek przez uczestników.

Wszystkie zajęcia merytoryczne są dopasowane do wieku uczestników.

Co jeszcze dzieje się w Gdańsku?
Oprócz zajęć z Szekspirem w roli głównej gdański teatr organizuje warsztaty wokalne, których tematem przewodnim będą pieśni tradycyjne. Osoby spragnione muzycznych doznań mogą wybrać się też na nietuzinkowe koncerty. Gdańsk zaprasza m.in. na absorbujące koncerty interaktywne, koncerty muzyki elektronicznej, spektakle muzyczne i inspirujące pokazy malowania dźwiękiem. Na teatralnej scenie Gdańska nie zabraknie również monodramów dla wymagających widzów oraz widowisk dla dzieci, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony