Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Jak syn biednej aktorki stał się najsłynniejszym uwodzicielem wszech czasów?

Jak syn biednej aktorki stał się najsłynniejszym uwodzicielem wszech czasów?

Pamiętniki Casanovy sprzedano Bibliotece Francuskiej za 9 mln dolarów. To największa kwota, jaką kiedykolwiek zapłacono za rękopisy. Właśnie one posłużyły Laurence’owi Bergreenowi do stworzenia tryskającej dowcipem i erotyzmem biografii kochanka wszech czasów.

Nad wszystko kochał kobiety. I kłopoty. Mało brakowało, a jego barwne życie zakończyłoby się w Polsce. Urodził się w Wenecji. Najbardziej rozpustnym mieście ówczesnego świata. Jako dziecko uchodził za opóźnionego w rozwoju i nic nie zapowiadało, że zostanie pisarzem, wynalazcą, szpiegiem i najsławniejszym uwodzicielem swoich czasów. Wystarczyło ponoć kilka minut, by przypadkowo poznana kobieta zapragnęła spędzić z nim noc, jednak najwierniejszą towarzyszką jego życia była choroba weneryczna.

To najnowsza biografia jednej z największych ikon popkultury. Kochanka i awanturnika. Mężczyzny, którego nazwisko po dziś dzień jest synonimem mistrza sztuki miłosnej i genialnego uwodziciela. Każdy słyszał o Casanovie. Jego nazwisko słusznie kojarzy się z płomiennymi romansami i uwodzeniem. Podczas pobytu w Polsce wdał się w romans z włoską tancerką, co bardzo nie spodobało się późniejszemu hetmanowi Branickiemu. Niewiele brakowało, a Casanova zginąłby w Polsce, zabity przez zazdrosnego magnata. Nie każdy jednak wie, że Giacomo Casanova był też płodnym pisarzem, przyjacielem Mozarta i Woltera. Jego życiorys to nie tylko miłosne uniesienia.

„Nie był ani przystojny, ani wykształcony, ani dobrze urodzony. Brakowało mu pozycji i władzy. W jakiś sposób zubożały syn aktorki stał się najsłynniejszym libertynem wszech czasów i ważną figurą literacką swojej epoki. Jak doszło do napisania znakomitego erotycznego pamiętnika? Jak to się stało, że niekochane, odrzucone dziecko wyrosło na najsławniejszego kochanka wszech czasów?”

Laurence Bergreen, premiera 14 czerwca 2017 roku.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony