Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Dwoje” – debiut Anny Góreckiej i Andrzeja Kopackiego

„Dwoje” – debiut Anny Góreckiej i Andrzeja Kopackiego

Czy miłość to szaleństwo czy sztuka dojrzałego bycia z drugą osobą? Chroni nas jak pancerz czy przeciwnie, sprawia, że jesteśmy bezbronni? Jedno jest pewne – może się zdarzyć w każdym wieku i zawsze być równie namiętna. Dwoje to tajemnicza historia o miłości, na którą nigdy nie jest za późno. Opowieść o seksie, w którym można się rozsmakować po pięćdziesiątce. Pełna odważnych scen erotycznych. Zaskakująca, inteligentna i dowcipna.

Ona – marzycielka, antykwariuszka, miłośniczka książek i pełni księżyca, matka Klary, wytrwała podróżniczka. On – niespełniony aktor, pływak, rozwodnik, ojciec, mężczyzna pogrążony w życiowym kryzysie. Kobieta i mężczyzna, którym przydarza się niesłychana historia miłosna. Luna i Heliodor. Bohaterowie powieści, którą piszą Karen i Max – zakochani w sobie dziennikarze. Luna, Heliodor, Karen i Max – dwoje we czworo lub czworo we dwoje. W tej dowcipnej, pikantnej i pełnej intrygujących, rodzinnych zagadek historii o dwóch miłosnych parach nie ma nic oczywistego. Kim jest leżący w śpiączce Wódz, którego Heliodor odwiedza w szpitalu? A Ksawery, do którego Luna pisze listy? Jakie tajemnice kryje jej rodzinna przeszłość? I wreszcie: co tak naprawdę łączy Karen i Maxa – reporterów wojennych i autorów tej historii, którzy w swej soczystej korespondencji, pełnej kubańskich cygar, rozpływających się w ustach gnocchi i wybornego wina, ujawniają kulisy powieści?

Dwie historie miłosne. Dwie odważne opowieści o namiętnym seksie. Jedna powieść, od której nie można się oderwać. Powieść Dwoje niezwykłego autorskiego duetu – uznanych tłumaczy Anny Góreckiej i Andrzeja Kopackiego – to rozkoszna i namiętna, pasjonująca opowieść o miłości, która spada na ludzi znienacka, o przyjaźni, która trwa przez lata i o nadziei, która nigdy się nie kończy. Zawieszona między wyspą Mont Saint Michel a Warszawą, między Polską a Kalifornią opowiada o mocy wspomnień w życiu człowieka i sile teraźniejszości, która zawsze daje nadzieję na odmianę losu. To historia o tym, jak bawi się nami przypadek. Pełna niezwykłych krajobrazów i wykwintnych smaków. Wyrafinowana jak wiekowe wino i pikantna jak węgierski gulasz. Czuła i zabawna. Odważna i sentymentalna. Napisana lekką ręką, choć z erudycją powieść przywraca do łask nieco zapomnianą sztukę pisania listów i dzienników, i udowadnia, że o seksie można pisać bez fałszywej pruderii. Zabawnie i celnie pokazuje, jak różni się kobieca i męska perspektywa. I jakie wynikają z tego nieporozumienia. Dwoje to rozrywka na najwyższym poziomie. Nie przegap chwili, która odmieni twoje życie. Może ktoś patrzy teraz na ciebie. Podnieś wzrok.

– „Ożywcza, pasjonująca opowieść o miłości dojrzałej, subtelnej, ale i pełnej soczystej namiętności. Zaskakujące pod względem formy! Trudno uwierzyć, że to debiut.” Janusz L. Wiśniewski

Anna Górecka – tłumaczka, autorka publikacji na temat literatury węgierskiej; podróżniczka, uwielbia mieszkać w hotelach. Z filmów najbardziej lubi komedie romantyczne, z kulinariów – śledzia w occie. Nosi buty na płaskim obcasie i ażurową biżuterię. Od lat daremnie walczy z niesprawiedliwością wszelkiego sortu. Życiowa sceptyczka, pełna wiary w wolność Kobiety.

Andrzej Kopacki – autor książek eseistycznych o literaturze niemieckojęzycznej, poeta, literaturoznawca, nagradzany tłumacz, nauczyciel akademicki, redaktor miesięcznika „Literatura na Świecie”. Lubi słońce, włoską kuchnię, porządek. Pływak i meloman. Wakacje spędza na plażach mórz południowych i na żoliborskim balkonie, który latem przeobraża się w przestronny taras. Nigdy się nie spóźnia. Wielki farciarz.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony