Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Najnowsza powieść Wandy Majer-Pietraszak, „Srebrny Widelec”, już w księgarniach

Najnowsza powieść Wandy Majer-Pietraszak, „Srebrny Widelec”, już w księgarniach

Nawet najsilniejsi ludzie muszą mieć w życiu jakąś ostoję. Kogoś bliskiego sercu. Najnowsza powieść Wandy Majer-Pietraszak, „Srebrny Widelec” już w księgarniach.

Aktorki, Laurę i Antoninę, dzielą wiek i doświadczenie, ale obie wciąż szukają swojego miejsca w świecie. Wiedzą, że wielkie uczucia i życiowe dramaty rozgrywają się nie tylko na scenicznych deskach, że samo życie pełne jest smutku i rozczarowań.

A jednak los bywa przewrotny. Gdy obie nie mają już nadziei, że spotka je w końcu coś dobrego, nieoczekiwanie wszystko się zmienia. Utracona miłość powraca ze zdwojoną siłą, kariera rozwija się w zaskakujący sposób, a starzy znajomi dostarczają coraz to nowych dowodów prawdziwej przyjaźni. Wszystko układa się pomyślnie, ale przeznaczenie po raz kolejny daje o sobie znać.

W najnowszej powieści Wanda Majer-Pietraszak pokazuje, że wielka siła kobiecej przyjaźni pomoże przetrwać najtrudniejsze chwile. Szczególnie, gdy istnieje na świecie Srebrny Widelec, magiczne miejsce, gdzie niejedno się może wydarzyć, a przy pierogach i gorącej herbacie to, co złe, znika niczym śnieg po wiosennym deszczu.

„Kończysz szkołę i dyplom w kieszeni
jest jak szczęście, bilet do raju,
teraz czujesz, że świat się odmieni,
wielkie role na ciebie czekają.
Szekspir, Czechow, Rittner, Wyspiański,
ty przed nimi klęczysz w zachwycie,
nie ma cieni, są tylko blaski,
a przed tobą dopiero życie…
(…)
Kończysz spektakl i nagłym spojrzeniem
twarz odkrywasz w jeziorze lustra,
jeszcze tamtą z ogniem i drżeniem,
jeszcze czary działają i gusła.
Jeszcze mówisz tamtym językiem,
jeszcze siła w tobie i wiara,
a więc czemu budzisz się z krzykiem,
czemu zasnąć nie możesz do rana…
(…)
Więc nalej jeszcze czystej, w szkło po
musztardzie,
i głośno żartem rzuć, gdy drżą ci ręce,
a nieproszone łzy głęboko miej we
wzgardzie, i słów Hamleta… nie, już nie cytuj więcej”.

[fragmenty książki]

Wanda Majer-Pietraszak – aktorka, ukończyła z wyróżnieniem warszawską PWST; grała w teatrach Rozmaitości i Klasycznym, potem w teatrze Ateneum. Pisarka, autorka słuchowisk radiowych, dwóch telewizyjnych scenariuszy muzycznych, kilku tomików wierszy, opowiadań; współautorka scenariusza serialu telewizyjnego „Siedlisko”, a także książki „Czy pani jest żoną tego aktora?”. W 2015 roku w wydawnictwie MUZA ukazały się jej dwie bestsellerowe powieści „Kwitnący krzew tamaryszku” oraz „Dom i dalekie ścieżki” a w roku 2016 „Cztery pory roku Heleny Horn”. Pisze cieniutkim długopisem, potem korzysta z użyczonego przez męża komputera. Często towarzyszą jej wtedy dobra kawa, koniak i czuła bliskość amerykańskich standardów jazzowych. Mieszka wraz z mężem pod Warszawą.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony