Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Pierwszy komiks erotyczny dla kobiet w Polsce

Pierwszy komiks erotyczny dla kobiet w Polsce

Po „Sztuce kochania” Michaliny Wisłockiej czas na „Istotę”. Jest to erotyczna powieść stworzona przez kobiety dla kobiet. Album poświęcony kobiecym potrzebom seksualnym został zrealizowany przy współpracy artystki i filozofki Aleksandry Hirszweld i graficzki i ilustratorki Agaty Nowickiej.

Pierwsze pomysły pojawiły się już dwa lata temu. Jedna z nich chciała stworzyć komiks erotyczny, druga powieść poświęconą tematyce seksu. Artystki postanowiły połączyć siły i tak powstała „Istota” – pierwsza taka książka w Polsce przeznaczona dla kobiet.

Artystki postanowiły swój protest przedstawić w kolorze czarnym, który stał się symbolem w walce o prawa uciskanych kobiet. Ich praca jest swego rodzaju manifestem na rzecz pozytywnej energii seksualnej, w której kobieta jest podmiotem. Jak podkreślają autorki seks jest sztuką i o tym także traktuje ta książka. „Istota” stanowi przykład, że polska sztuka jest także kobietą i potrafi to artykułować.

„Istota” składa się z 7 nowel, każda dotyka innego aspektu relacji miłosnych i seksualnych. Wszystko to ma nas zbliżyć do niezależnej i otwartej kobiecości. Do współpracy zaproszono pięć polskich artystek: Adę Buchholc, Evę Juszczuk, Joannę Krótką, Dagmarę Matuszak i Agatę Bogacką, szóstą ilustratorką będzie sama Nowicka. Siódma artystka zostanie wyłoniona w drodze konkursu.

Aby książka została wydana autorki potrzebują wsparcia, którego można udzielić na platformie Kickstarter. Jeżeli do 6 kwietnia uda się zebrać 10 tys. dolarów, wówczas książka ukaże się w Polsce.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony