Jestes tutaj: Home » FILM » Fokus na Niemcy, czyli Krakowski Festiwal Filmowy 2017

Fokus na Niemcy, czyli Krakowski Festiwal Filmowy 2017

Jak co roku Krakowski Festiwal Filmowy wyłania gościa specjalnego, którym jest kinematografia danego kraju. W tym roku zdecydowano, że spora część programu poświęcona będzie Niemcom. Na festiwalu zostaną zaprezentowane filmy dokumentalne i krótkometrażowe oraz program dla dzieci i młodzieży, a także wybór filmów studenckich.

W programie sekcji „Fokus na Niemcy” znajdzie się siedem pełnometrażowych dokumentów. Zaprezentowane filmy ukażą pełen wachlarz fascynujących tematów, bohaterów, a także filmowych spojrzeń jej twórców.

W repertuarze festiwalu znajdą się takie filmy jak „Obietnica” (reż.Marcus Vetter i Karin Steinberger), opowiadający o pierwszym transmitowanym procesie w Stanach Zjednoczonych, który miał miejsce w 1985 r. w stanie Virginia. Innym filmem jest „Opowieść śpiewaków i morderców” (reż. Stefan Eberlein), który ukazuje organizowany z rozmachem konkurs Kalina czerwona. Dwa filmy prezentowane na festiwalu przedstawiają sytuację na Bliskim Wschodzie i dotykają konfliktów w tamtym rejonie, są to: „Święte ZOO” (konflikt izraelsko – palestyński) i „Dil Leyla” (Turcja w czasie kurdyjskiego oporu). Po za tym znajdą się tam filmy poruszające kwestie spojrzenia twórców na ich najbliższych („Brat Jacob” czy „Szczęściarz”).

Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 28 maja-4 czerwca 2017 r. Partnerami akcji są Konsultant Generalny Niemiec w Krakowie, Goethe-Institut w Krakowie, German Films, Dom Norymberski, festiwal DOKLeipzig oraz Krakowski Park Technologiczny.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony