Jestes tutaj: Home » FILM » Jakie filmy zachwyciły Polaków w 2016 roku?

Jakie filmy zachwyciły Polaków w 2016 roku?

Z badań przeprowadzonych przez PFIS wynika, że największą oglądalność zyskał film „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” w reżyserii Patryka Vegi.

Do kin przybyło na niego 2 701 544 widzów. Jest to największa oglądalność po roku 1989. Drugim filmem, który osiągnął 1 917 379 widzów jest film „Planeta Singli” wyreżyserowany przez Mitję Okorna, zaś trzecim jest „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego, który zobaczyło aż 1 434 780 widzów. W Polsce „Wołyń” dostał wysoką ocenę, a sam krytyk, Łukasz Adamski pochwalił i wysoko ocenił grę aktorską Michaliny Łabacz, która wcieliła się w główną bohaterkę, Zosię Głowacką-Skibę. Jednak nie wszystkim film Smarzowskiego przypadł do gustu. Na Ukrainie film wywołał oburzenie i został odwołany we wszystkich kinach. Choć powstaje wiele filmów to polskie odnoszą bardzo duże sukcesy.

Na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, polska reżyserka Agnieszka Holland została uhonorowana Srebrnym Niedźwiedziem za film „Pokot”. Sukces Agnieszki Holland jeszcze bardziej utwierdził nas w tym, że polskie filmy stają się coraz lepsze.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony