Jestes tutaj: Home » SPORT » LM siatkarzy: Poznaliśmy pary I rundy fazy play-off

LM siatkarzy: Poznaliśmy pary I rundy fazy play-off

Rozlosowano pary I rundy fazy play-off siatkarskiej Ligi Mistrzów, w której zagrają nasze trzy Polskie zespoły.

Do I fazy play-off awans uzyskało 12 zespołów, które powalczą o 3 wolne miejsca w turnieju finałowym siatkarskiej Ligi Mistrzów. Przed losowaniem rozstawione zostały drużyny, które w swoich grupach zajęły pierwsze miejsca.

Mistrzowie Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zagra z Rosyjskim klubem Biełogoriem Biełgorod. Jeżeli ZAKSA wyeliminuje Rosyjski zespół to, w walce a awans do turnieju finałowego zmierzy się ze zwycięzcą pary Knack Roeselare/Zenit Kazań.

Wicemistrz Polski Asseco Resovia Rzeszów, zagra z trzecią drużyną poprzedniego sezonu Ligi Mistrzów – włoskim Cucine Lube Civitanova, natomiast trzeci zespół poprzedniego sezonu Polskiej Plusligi zagra z włoską Azimut Modeną. Jeżeli oba Polskie zespoły pokonają swoich rywali to w walce o awans do turnieju finałowego Ligi Mistrzów zagrają właśnie ze sobą, a to może być bardzo interesujący pojedynek.

Przed losowaniem polscy kibice i eksperci liczyli na łatwiejszych przeciwników naszych zespołów, ale ich marzenia się nie spełniły i polskie drużyny trafiły na trudnych przeciwników. Spotkania I fazy play-off zostaną rozegrane 14-16 marca, natomiast rewanże 21-23 marca.

Pary I rundy fazy play-off:
Biełogorie Biełgorod (Rosja) – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polska)
Knack Roeselare (Belgia) – Zenit Kazań (Rosja)
PGE Skra Bełchatów (Polska) – Cucine Lube Civitanova (Włochy)
Asseco Resovia Rzeszów (Polska) – Azimut Modena (Włochy)
BBSK Stambuł (Turcja) – Berlin Recycling Volleys (Niemcy)
Arkas Izmir (Turcja) – Dynamo Moskwa (Rosja)

 

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony