Jestes tutaj: Home » SPORT » Halowe Mistrzostwa Europy: mamy pierwsze dwa medale

Halowe Mistrzostwa Europy: mamy pierwsze dwa medale

W finale skoku o tyczce złoto wywalczył Piotr Lisek, a Paweł Wojciechowski zdobył brązowy medal. Między reprezentantami Polski znalazł się tylko Konstadinos Filippidis, który cieszył się ze srebrnego medalu.

Przed konkursem, głównym faworytem do zdobycia tytułu Mistrza Świata był nasz reprezentant – Piotr Lisek, który jako jedyny w Europie w tym sezonie uzyskał w skoku o tyczce 6 m.

Od początku konkursu było widać, że zawody będą stały na bardzo wysokim poziomie, co potwierdził fakt, że aż sześciu zawodników startujących w konkursie uzyskało wysokość 5,80 m, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii tej imprezy.

Piotr Lisek i Paweł swój udział w zawodach rozpoczęli od skoków na wysokość 5,35, którą bez żadnych problemów przeskoczyli. Wojciechowski miał tylko problemy z wysokością 5,70, którą zaliczył dopiero podczas drugiej próby, przez to spadł o kilka pozycji w dół. Następnie postanowił zagrać bardzo ryzykownie, odpuszczając następnie dwie wysokości, powrócił do rywalizacji przy wysokości 5,85, którą osiągnął dopiero za trzecim podejściem, ale ta wysokość dała mu brązowy medal. Złoto zdobył Piotr Lisek, brąz zdobył reprezentant Grecji – Konstadinos Filippidis.