Jestes tutaj: Home » SPORT » MŚ 2017: Stefan Kraft zwycięża na dużej skoczni, Piotr Żyła z brązowym medalem

MŚ 2017: Stefan Kraft zwycięża na dużej skoczni, Piotr Żyła z brązowym medalem

Stefan Kraft ponownie był najlepszy i zdobył drugi indywidualny medal na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Drugie miejsce podobnie jak na skoczni normalnej zajął Andres Wellinger, natomiast trzecie dość niespodziewanie Piotr Żyła.

Przed konkursem faworytami do zdobycia złotego medalu na dużej skoczni był Stefan Kraft i Kamil Stoch, co obaj potwierdzili oddając dobre skoki podczas treningów i serii próbnej.

Po pierwszej serii na prowadzeniu, po skoku na odległość 127,5 m znajdował się Stefan Kraft, drugi był ze stratą 0,9 pkt Andreas Wellinger, a trzeci  Andreas Stjernen, który tracił do Krafta 2,6 pkt. Tuż za czołówką był Kamil Stoch, piąty Dawid Kubacki, a szósty Piotr Żyła, którzy mieli niewielkie straty do miejsc na podium. Walka drugiej serii zapowiadała się pasjonująco. Maciej Kot po skoku na odległość 123,5 m zajmował 12 pozycję.

W drugiej serii Stefan Kraft tak samo, jak w pierwszej poszybował na odległość 127,5 m, co dało mu drugi złoty medal na tegorocznych Mistrzostwach Świata rozgrywanych w fińskim Lahti. Na drugim miejscu, tak samo, jak w konkursie na skoczni normalnej został sklasyfikowany Andreas Wellinger, natomiast dość sensacyjnym brązowym medalistą został po skoku na odległość 131 m Piotr Żyła, dla którego jest to pierwszy indywidualny medal wywalczony na Mistrzostwach Świata.

W czołowej dziesiątce znalazło się także trzech pozostałych reprezentantów Polski, Maciej Kot był 6, Kamil Stoch 7, Dawid Kubacki 8. Warto także zauważyć, że gdyby wziąć wyniki konkursu jako wyniki do zawodów drużynowych to wtedy reprezentacja Polski zdobyłaby złoty medal, co jest bardzo obiecującą prognozą przed sobotnimi zawodami drużynowymi.

Stefan Kraft zdobywając dwa złote medale podczas jednych Mistrzostw Świata, jest piątym w historii zawodnikiem, któremu ta sztuka się udała.

Ostatnim konkursem w skokach narciarskich na tegorocznych Mistrzostwach Świata będą zawody drużynowe, które odbędą się w najbliższą sobotę, faworytami do zdobycia złotego medalu jest reprezentacja Polski, która w dwóch poprzednich edycjach Mistrzostw Świata zdobywała brązowe medale, jednak nigdy wcześniej nie miała tak dobrej drużyny.