Jestes tutaj: Home » SPORT » MŚ 2017: Norweżki bezkonkurencyjne w sztafecie, Polki ósme

MŚ 2017: Norweżki bezkonkurencyjne w sztafecie, Polki ósme

Polki, biegnące w składzie: Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Kornelia Kubińska i Martyna Galewicz zajęły ostatecznie ósme miejsce w sztafecie 4×5 km. Wygrały bezkonkurencyjne Norweżki, tuż za nimi uplasowały się Szwedki, a na trzecim miejscu zostały sklasyfikowane reprezentantki Finlandii.

Skład reprezentacji Polski na bieg sztafetowy był już znany od dawna, gdyż do Finlandii poleciały tylko cztery nasze reprezentantki w biegach narciarskich, nieznana była tylko kolejność, w jakiej nasze zawodniczki pobiegną. Na trasę jako pierwsza ruszyła Justyna Kowalczyk, która ukończyła swoją część na pierwszej pozycji, ale pozostałe zawodniczki już tak doskonale nie pobiegły, tracąc zdecydowanie do najlepszych zawodniczek. Cały bieg zakończyły na ósmej pozycji, do Norweżek Polki straciły 3.22,0. Warto także dodać, że ósma pozycja reprezentantek Polski w sztafecie jest jednym z najlepszych wyników naszej kadry na Mistrzostwach Świata.

Dla Justyny Kowalczyk był to już ostatni występ podczas tegorocznych Mistrzostw Świata, rozgrywanych w Fińskim Lahti, niestety nasza zawodniczka wróci do kraju bez medalu. Nie wiadomo także czy wystąpi ona na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich.

Wyniki sztafety 4×5 km kobiet: