Jestes tutaj: Home » slider » Karykatura polskiego rządu podczas karnawału w Niemczech

Karykatura polskiego rządu podczas karnawału w Niemczech

Jak co roku w Nadrenii z okazji Różanego Poniedziałku, czyli kulminacyjnego dnia karnawału, ulicami miasta przejeżdża platforma z politycznymi karykaturami, które nawiązują do obecnych wydarzeń na świecie. W Duesseldorfie, podobnie jak rok temu, i tym razem nie zabrakło polskiego akcentu.

Karykatura z poprzedniego roku wywołała niemałe oburzenie polskich polityków. Uważali, że jest ona lekceważąca w stosunku do polskiego rządu i polityków. Przypomnijmy, że przedstawiała upozorowanego na dyktatora Jarosława Kaczyńskiego, który przygniata stopą kobietę symbolizującą Polskę. Na tegorocznej paradzie również nie zabrakło polskiego akcentu. Tym razem by uniknąć personalnych nawiązań, na platformie umieszczono psa połykającego kiełbasę z napisem „demokracja” i wydalającego odchody z podpisem „dyktatura”. Pies na brzuchu miał napisane „polski rząd”.

Po za tym na paradzie można było zobaczyć karykatury takich polityków jak: premier Wielkiej Brytanii Theresy May, prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa czy szefową francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony