Jestes tutaj: Home » SPORT » MŚ 2017: Marit Bjørgen zwyciężyła na 10 km stylem klasycznym, Justyna Kowalczyk bez medalu

Marit Bjørgen zdobyła złoty medal w biegu na 10 km stylem klasycznym na rozgrywanych w fińskim Lahti Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym, druga była Charlotte Kalla, a trzecia Astrid Uhrenholdt Jacobsen. Justyna Kowalczyk zakończyła zawody na ósmej pozycji.

Przed zawodami do złotego medalu typowana była Marit Bjørgen, natomiast Justyna Kowalczyk tym razem nie była zaliczana do grona faworytek. Warto także zaznaczyć, że Justyna Kowalczyk jest złotą medalistą na dystansie 10 km techniką klasyczną na Igrzyskach Olimpijskich. Nasza zawodniczka właśnie dlatego przez cały sezon przygotowywała się do startu na tym dystansie.

Justyna Kowalczyk liczyła na zdobycie 9 medalu w swojej karierze na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym. Jednak jej cel nie powiódł się, bo pomimo walki zajęła ósmą pozycję, a wygrała Marit Bjørgen, dla której był to już 24 medal na Mistrzostwach Świata, z czego to już 16 złotych medal. Pod tym względem 36-letnia Norweżka jest jedną z najbardziej utytułowanych biegaczek narciarskich w całej historii. Srebrny medal zdobyła Szwedka – Charlotte Kalla, a brązowy medal wywalczyła Norweżka -Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

Ostatni bieg indywidualny kobiet odbędzie się 4 marca.