Jestes tutaj: Home » SPORT » MŚ 2017: Stefan Kraft zwycięzca na skoczni normalnej

MŚ 2017: Stefan Kraft zwycięzca na skoczni normalnej

Stefan Kraft wywalczył tytuł Mistrza Świata na normalnej skoczni podczas rozgrywanych w Lahti Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym. Wicemistrzem Świata został Andreas Wellinger, a trzeci był Markus Eisenblichler.

Przed konkursem wydawało się, że chociaż jeden z Polaków powinien zdobyć medal, bukmacherzy największe szanse na złoty medal dawali Kamilowi Stochowi.

Po pierwszej serii prowadził Stefan Kraft, drugi był Andreas Wellinger trzeci Michale Hayboeck, tuż za podium znalazł się Kamil Stoch, a za nim był Dawid Kubacki. W drugiej serii naszym reprezentantom nie udało się awansować na podium, na czwartym miejscu zawody zakończył Kamil Stoch, na piątym Maciej Kot, a na 8 Dawid Kubacki. Złoty zdobył będący ostatnio w dobrej formie Austriak Stefan Kraft, drugi był Niemiec Andreas Wellinger a trzeci także reprezentant Niemiec Markus Eisenbichler, co można uznać za największą niespodziankę tego konkursu.

Drugi indywidualny konkurs na dużej skoczni odbędzie się już 2 marca, natomiast konkurs drużynowy został zaplanowany na 4 marca.