Jestes tutaj: Home » SPORT » MŚ 2017: Falla i Pellegrino wygrywają sprint stylem dowolnym

MŚ 2017: Falla i Pellegrino wygrywają sprint stylem dowolnym

Maiken Caspersen Falla i Federico Pellegrino zdobyli pierwsze złote medale na rozpoczętych Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym, rozgrywanych w fińskim Lahti.

U Pań, Maiken Caspersen Falla swoje aspiracje do wywalczenia piątego złotego medalu na Mistrzostwach Świata potwierdziła już w kwalifikacjach, gdzie zwyciężyła. Jedyną Polką, która brała udział w kwalifikacjach, była Ewelina Marcisz jednak nie była w stanie zakwalifikować się do głównych zawodów. W finale sprintu stylem dowolnym była tylko jedna Norweżka, która jednak nie dała żadnych szans pozostałym zawodniczkom i wywalczyła złoty medal, drugie miejsce zajęła reprezentantka USA Jessica Diggins, a trzecie także reprezentantka USA kikkan Randall.

U Panów swój pierwszy medal na Mistrzostwach Świata zdobył Włoch Federico Pellegrino, który po sprinterskim finiszu pokonał zwycięzcę kwalifikacji, Rosjanina Sergeja Ustiugova. Trzeci był Norweg Johannesem Hoesflot Klaebo. Jedynym Polakiem, który brał udział w dzisiejszej konkurecji, był Maciej Staręga, który zajął 8 miejsce co, jest jego najlepszym wynikiem na Mistrzostwach Świata.

Następne zawody w biegach narciarskich na Mistrzostwach Świata odbędą 25 lutego, gdzie zostały zaplanowane begi łączone. Na start Justyna Kowalczyk będziemy musieli poczekać do niedzieli, kiedy w parze z Eweliną Marcisz będą brały udział w sprincie drużynowym stylem klasycznym na 10 km. Na poprzednich Mistrzostwach Świata w Falun Justyna Kowalczyk w parze z Sylwią Jaśkowiec zdobyły brązowy medal, jednak tym razem o medal będzie trudniej.

Wyniki finału sprintu stylem dowolnym u pań:
1. Maiken Caspersen Falla (NOR) 3:02.34
2. Jessica Diggins (USA) +1.66
3. Kikkan Randall (USA+3.76
4. Hanna Falk (SWE) +3.91
5. Ida Ingemarsdotter (SWE) +4.42
6. Sophie Caldwell (USA) ) +5.37

Wyniki finału sprintu stylem dowolnym u panów:
1. Federico Pellegrino (ITA) 3:13.76
2. Sergey Ustiugov (RUS) +0.15
3. Johannes Hoesflot Klaebo (NOR) +0.44
4. Finn Haagen Krogh (NOR) +0.67
5. Petter Jr. Northug (NOR) +12.13
6. Ristomatti Hakola (FIN) +12.28

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony