Jestes tutaj: Home » SPORT » LM: Zwycięstwa Juventus Turyn i Sevilli

LM: Zwycięstwa Juventus Turyn i Sevilli

We wczorajszych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów nie doszło do niespodzianek i faworyci wygrali swoje spotkania.

W Porto, zawodnicy Nuno Espírito Santo mierzyli się z zawodnikami Juventusu Turyn. Przed tym spotkaniem na niewielkiego faworyta do wygrania typowany był zespół Juventusu, jednak zawodnicy Porto chcieli sprawić miłą niespodziankę swoim kibicom i osiągnąć korzystny wynik. Początek spotkania dla obydwu zespołów był spokojny, żadna z drużyn nie mogła osiągnąć przewagi, gra głównie toczyła się w środkowej strefie boiska, jednak w 27 minucie zawodnik Porto Alex Telles otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Zawodnicy Juventusu mieli już zdecydowaną przewagę w tym spotkaniu, jednak do przerwy nie potrafili zdobyć bramki. W drugiej połowie Juventus nadal był stroną dominująca, ale nie potrafił pokonać broniącego strzały Ikera Casillasa. W 72 minucie spotkania, pięć minut po wejściu na boisko bramkę dla Juventusu zdobył Marko Pjaca. Dwie minuty później było już 2:0, kiedy do bramki trafił Dani Alves, który wszedł na boisko minutę wcześniej. Po tych bramkach mecz się uspokoił a wynik już się nie zmienił. Jeśli zawodnicy Porto marzą jeszcze o awansie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów to w Turynie, muszą się zaprezentować ze znacznie lepszej strony.

W drugim środowym pojedynku Sevilla na własnym stadionie podejmowała zawodników Leicesteru City, dla których Liga Mistrzów jest prawdopodobnie jedyną szansą na uratowanie sezonu. Przed tym spotkaniem zadaniem bukmacherów i piłkarskich ekspertów faworytem tego meczu była drużyna Sevilli. Zawodnicy Sevilli od samego początku spotkania byli stroną dominującą, co przyniosło efekt w 14 minucie, kiedy Joaquin Correa był faulowany w polu karnym Leicesteru. Sam poszkodowany podszedł do wykonania jedenastki, jednak bramkarz Leicesteru obronił jego strzał. Zawodnicy Sevilli cały czas nie odpuszczali, co chwila, przeprowadzając groźne akcje, co przyniosło efekt w 25 minucie, kiedy Pablo Sarabia zdobył bramkę na 1:0, do przerwy wynik ten uległ już zmianie. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się, w 62 minucie zdobył bramkę na 2:0. Wtedy wydawało się, że Leicester w tym spotkaniu jest bezradny, ale w 73 minucie kontaktową bramkę dla Leicesteru zdobył Jamie Vardy. Do końca spotkania wynik się już nie zmienił. W tym spotkaniu stroną zdecydowanie dominującą była drużyna Sevilli, jednakże wynik dwumeczu jest nadal otwarty i wszystko rozstrzygnie się w rewanżu.

Rewanżowe spotkania 1/8 Ligi mistrzów zostały zaplanowane na 7, 8 i 14, 15 marca.

FC Porto – Juventus Turyn 0:2 (0:0)
Bramki: Marko Pjaca 72′, Dani Alves 74′

Sevilla – Leicester City 2:1 (1:0)
Bramki: Pablo Sarabia 25′, Joaquin Correa 62′ – Jamie Vardy 73′