Jestes tutaj: Home » SPORT » WTA Dubaj: Zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej

WTA Dubaj: Zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej

Agnieszka Radwańska pokonała Elise Mertens i awansowała do 1/8 finału turnieju ATP w Dubaju.

Radwańska w Dubaju jest rozstawiona z numerem 4, dzięki temu swoją rywalizację zaczęła od drugiej rundy. Spotkanie Radwańskiej z Martens pierwotnie miało rozpocząć się trochę wcześniej jednak programowe rozpoczęcie meczu, uniemożliwił deszcz, co nie było dobrą informacją dla Polki. Agnieszka nigdy nie lubi zbędnych przerw w grze i opóźniania rozpoczęcia swoich spotkań.

Początek meczu niespodziewanie należał do Mertens, która już na samym początku przełamała Radwańską, jednak następne pięć gemów padło łupem Polki, która chwilę później wygrała pierwszy set tego spotkania.

W drugim secie rywalka Radwańskiej starała się grać mocno i podejmowała duże ryzyko w swoich zagraniach, co za tym idzie popełniała także dużo niewymuszonych błędów. Polka nie popełniała wielu błędów, co dało jej wygraną w drugiej i ostatniej partii w tym meczu, spotkanie trwało 70 minut.

W następnej rundzie Radwańska zagra z Catherine Bellis, z którą do tej pory nigdy nie miała okazji się zmierzyć. Bellis w światowym rankingu zajmuje 70 pozycję, warto także przypomnieć, że Polka w 2012 roku triumfowała w tym turnieju.

Elise Mertens – Agnieszka Radwańska 0:2 (3:6,6:2)

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony