Jestes tutaj: Home » FILM » Queerowe czarne kino

Queerowe czarne kino

„Moonlight” to film amerykańskiego reżysera Barry’ego Jenkinsa opowiadający historię czarnego chłopca, geja dorastającego w biednej dzielnicy.

Chiron mieszka i chodzi do szkoły Liberty City, w jednej z dzielnic Miami zdominowanej przez czarnych homofonicznych rówieśników. Jego matka jest narkomanką, a jedyną osoba wykazującą jakiekolwiek zainteresowanie chłopcem jest, przewrotnie, miejscowy diler narkotyków.

Jenkins w swoim filmie zrywa ze stereotypami dotyczącymi czarnych chłopaków w luźnych spodniach i bluzach z kapturami. Mówi wprost o świecie z całą jego brutalną otoczką, twierdząc jednak, że przemoc i zło nie muszą wpływać na każdego i go niszczyć. W gruncie rzeczy jest to film o dorastaniu, o odkrywaniu siebie i swojej odmienności. Film w dużej mierze nawiązuje do życia reżysera, który jak sam mówi, kręcąc ten film czuł jakby czytał swój własny pamiętnik. „Moonlight” to wysokiej klasy kino niezależne. Potwierdzeniem niech będzie osiem nominacji do Oscara i Złoty Glob dla najlepszego dramatu.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony