Jestes tutaj: Home » SPORT » Marcel Hirscher wygrywa w slalomie

Marcel Hirscher wygrywa w slalomie

W dzisiejszych zawodach w slalomie na Alpejskich Mistrzostwach Świata, rozgrywanych w Szwajcarskich Sankt Moritz zwyciężył Marcel Hirscher.

Dla Marcela Hirschera był to już trzeci medal na Alpejskich Mistrzostwach Świata. Austriak triumfował w slalomie gigancie i slalomie, był także drugi w super kombinacji alpejskiej, Hirscher w swoim dorobku na Alpejskich Mistrzostwach Świata ma łącznie 7 indywidualnych medali, zdobył także dwa medale drużynowe.

Warto także zaznaczyć, że Hirscher na poprzednich Alpejskich Mistrzostwach Świata w slalomie nie zdobył żadnego medalu. Tegoroczne mistrzostwa są dla Hirschera najlepszymi w całej jego karierze. Jeszcze nigdy dotąd na jednych mistrzostwach nie zdobył łącznie trzech medali, w tym dwóch złotych.

Podczas dzisiejszych zawodów Marcel Hirscher po pierwszym przejeździe zdecydowanie prowadził, miał 0,43 s przewagi nad Marco Schwarzem i 0,48 s nad Michaelem Mattem. Całe podium zajmowali Austriacy, jednak w drugim przejeździe Schwarz i Matt pojechali słabiej i spadli na niższe pozycje, zwyciężył Marcel Hirscher. Z siódmej pozycji na drugą awansował rodak Hirschera Manuel Feller, dla którego jest to największy sukces w całej karierze. Zawodnik ten jeszcze nigdy nie stał na podium zawodów Pucharu Świata. Trzecią pozycję zajął Niemiec Felix Neureuther. Michał Jasiczek, który był jedynym zawodnikiem reprezentacji Polski, nie ukończył pierwszego przejazdu.

Slalom to ostatnia konkurencja na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Klasyfikację medalową wygrała reprezentacja Austrii, która zdobyła łącznie 9 medali, 3 złote, 4 srebrne i dwa brązowe, co ciekawe reprezentacja Austrii podczas tegorocznych mistrzostw nie zdobyła medalu w zawodach drużynowych. Największym wygranym mistrzostw zdecydowanie został Marcel Hirscher, który zdobył dwa złote medale i jeden srebrny.

Następne Alpejskie Mistrzostwa Świata odbędą się w 2019 roku w Szwedzkim Arne. Co ciekawe w tym mieście w 2007 roku odbywały się już Alpejskie Mistrzostwa Świata.