Jestes tutaj: Home » SPORT » LM: zwycięstwa Realu Madryt i Bayernu Monachium

LM: zwycięstwa Realu Madryt i Bayernu Monachium

We wczorajszych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów nie doszło do niespodzianek i faworyci wygrali swoje spotkania.

W Monachium, Bayern Monachium podejmował Arsenal Londyn. Przed spotkaniem wiele wskazywało na to, że Arsenal ma sporą szansę do osiągnięcia pozytywnego wyniku tego spotkania. Po pierwszej połowie był remis 1:1, jednak w drugiej połowie to Bayern był stroną zdecydowanie dominującą i wygrał całe spotkanie 5:1. Rewanż w Londynie wydaje się to tylko formalnością.

W drugim spotkaniu Real Madryt grał w Madrycie z Napoli. Przed tym spotkaniem większe szanse na wygraną dawano Realowi Madryt, jednak Napoli w ostatnich tygodniach było w wyśmienitej formie, co zapowiadało ciekawe spotkanie. Po pierwszej połowie był remis 1:1, jednak w drugiej połowie to Real zdobył dwie bramki i to on wygrał całe spotkanie. Napoli też miało swoje okazje do zmiany rezultatu, jednak nie potrafiło wykorzystywać swoich okazji. Wynik daje jeszcze szansę Napoli w rewanżu.

Ostatnie cztery spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów odbędą się 21 i 22 lutego, natomiast rewanże zostały zaplanowane na 7, 8 i 14, 15 marca.

Wyniki spotkań 1/8 finału Ligi mistrzów:
Bayern Monachium 5:1 Arsenal Londyn bramki: 11′ Arjen Robben, 53′ Robert Lewandowski, 56′ Thiago Alcantara, 63′ Thiago Alcantara, 88′ Thomas Mueller – 30′ Alexis Sanchez
Real Madryt 3:1 Napoli bramki: 18′ Karim Benzema, 49′ Toni Kroos, 54′ Casemiro – 8′ Lorenzo Insigne