Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Telewizja Puls złożyła oficjalną skargę na platformę Cyfrowy Polsat do KRRiT

Telewizja Puls złożyła oficjalną skargę na platformę Cyfrowy Polsat do KRRiT

Telewizja Puls złożyła oficjalną skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na działania platformy Cyfrowy Polsat.

Telewizja Puls złożyła skargę do KRRiT z powodu przesunięcia kanału Puls z pozycji 84 na 157, co według niej znacznie zmniejszyło dostępność tego kanału dla ich odbiorców. Puls oskarża Cyfrowy Polsat o nadużywania swojej silnej pozycji w platformach satelitarnych kosztem mniejszych stacji.

Na początku roku po niespodziewanym przesunięciu kanału Puls na dalszą pozycję, telewizja ta wysłała do Cyfrowego Polsatu wezwanie do przywrócenia ich kanału na jego starą pozycję jednak Cyfrowy Polsat, tego nie uczynił tłumacząc, że każdy operator może w swobodny sposób przesuwać kanały na swojej liście. Warto także dodać, że nie tylko Puls został przesunięty na dalszą pozycję, ale tylko Puls zdecydował się na takie działania. Na profilu w mediach społecznościowych możemy znaleźć wskazówki jak na dekoderach Cyfrowego Polsatu możemy dodać do ulubionych kanał Puls.

Teraz telewizja Puls liczy na to, że KRRiT nakaże Cyfrowemu Polsatowi przywrócenie ich kanału na pierwotną pozycję, problem jet w tym, że nie wiadomo czy KRRiT może takie czynności podjąć. Cały proces może więc potrwać długi czas, istnieje także dużo prawdopodobieństwo, że ten problem zostanie poruszony podczas następnego spotkania rady KRRiT.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony