Jestes tutaj: Home » slider » Znamy skład reprezentacji Polski na tegoroczne Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym

Znamy skład reprezentacji Polski na tegoroczne Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym

Zarząd Polskiego Związku Narciarstwa, oficjalnie zatwierdził zgłoszony skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, tegoroczne zmagania odbędą się w Lahti (Finlandia), do Lahti pojedzie 16 zawodników.

Lahti będzie już po raz siódmy organizatorem Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym, o tegoroczną organizację zawodów starało się także Zakopane, które w przeszłości trzykrotnie organizowało takie zawody, jednak kandydatura Polskiego miasto nie uzyskała odpowiedniej ilości głosów.

Na poprzednich mistrzostwach świata rozgrywanych w Falun (Szwecja), Polska zdobyła brązowy medal podczas drużynowej rywalizacji w skokach narciarskich, brązowy medal zdobyła także Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec w zmaganiach drużynowych.

Skład reprezentacji Polski na tegoroczne Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym: 

– Skoki narciarskie: Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Stefan Hula, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot.
– Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk, Kornelia Kubińska, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz, Maciej Staręga, Jan Antolec, Paweł Klisz, Dominik Bury.
Kombinacja norweska: Adam Cieślar, Paweł Słowiok.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony