Jestes tutaj: Home » FILM » Syreny z nadwiślańskich wód

Syreny z nadwiślańskich wód

Córki dancingu po premierze w Polsce w 2015 roku przeszły bez większego echa, teraz zbierają przychylne opinie w amerykańskiej prasie.

Reżyserski debiut Agnieszki Smoczyńskiej to doskonałe połączenie fantastyki z latami 80. polskiej stylistyki PRL. Musical opowiada o syrenach – kanibalach, które pewnego razu wyławiają się z Wisły, żeby na dłużej pozostać atrakcją miejscowego lokalu o nazwie Sezam.

Świetnie dobrane kostiumy, zdjęcia, które mogą uchodzić za oddzielne dzieło sztuki, a także znakomita obsada. W rolę syren Złotej i Srebrnej, wcielają się Michalina Olszańska i Marta Mazurek. Warto też wspomnieć o znakomitej kreacji jaką stworzyła Kinga Preis, która raz jest diwą na scenie zbierającą gromkie brawa, by po chwili stać się zwykłą kobietą z bloku z wielkiej płyty. W filmie zagrali także Jakub Gierszał, Magdalena Cielecka, Katarzyna Herman czy Andrzej Konopka. Za kolorowymi kreacjami, lotną muzyką czy stylistyką klubu nocnego, film niesie głębsze przesłanie. Mówi o miłości, zdradzie i przede wszystkim o solidarności kobiet z silnym pierwiastkiem feministycznym w tle.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony