Jestes tutaj: Home » SPORT » Reprezentacja Francji wygrała drużynowe zawody na alpejskich mistrzostwach świata

Reprezentacja Francji wygrała drużynowe zawody na alpejskich mistrzostwach świata

(Fot: GEPA pictures/ Andreas Pranter)

Można powiedzieć, że zwycięstwo reprezentacji Francji na alpejskich mistrzostwach świata jest niespodzianką, jednak należy zaznaczyć, iż Francuzi jeździli bardzo dobrze w dzisiejszych zawodach.

W zawodach drużynowych na alpejskich mistrzostwach świata, zawodnicy (dwoje mężczyzn i kobiet) rywalizują ze sobą w slalomie równoległym, każdy z zawodników musi w każdym pojedynku pokonać dwukrotnie trasę. O tym, która drużyna wygrywa daną rywalizację decyduje łączna liczba zwycięstw, w przypadku remisu decyduje łączny czas jaki dana reprezentacja uzyskała, zawody są przeprowadzane parami.

W dzisiejszych zawodach największą sensacją była ćwierćfinałowa porażka reprezentacji Austrii ze Szwecją, która na poprzednich alpejskich mistrzostwach świata sięgnęła po złoty medal, natomiast Szwecja tak samo jak poprzednio zdobyła brązowy medal, chociaż niewiele brakowało aby walczyła o złoto.

Francja w finale zmierzyła się ze Słowacją, o tym która drużyna zdobędzie złoty medal zadecydował łączny czas, Francuzi byli lepsi od Słowaków o 0,08 s.

Na jutro została zaplanowana rywalizacja w slalomie gigancie kobiet, natomiast w czwartek odbędzie się slalom gigant mężczyzn.

Wyniki końcowe rywalizacji drużynowej:
1. Francja
2. Słowacja
3. Szwecja
4. Szwajcaria

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony