Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Koncert pod batutą Iron Mana

Koncert pod batutą Iron Mana

Już w tym roku w trzech polskich miastach będziemy mogli posłuchać unikalnych koncertów „Superheroes in concert”, czyli muzyki na żywo z takich filmów jak „Batman vs. Superman”, „Thor: The Dark World” czy „The Avengers”.

Chociaż wydarzenie nazywa się „Superhores in concert”, muzyka nie będzie tu jednym prezentowanym dziełem sztuki, chociaż oczywiście najważniejszym. Jej wykonawcami będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, nad którą pieczę sprawują państwo Elżbieta i Krzysztof Pendereccy (przypominamy – zdobywca tegorocznej Grammy w kategorii „Muzyka chóralna”). Tym razem jednak na jej czele stanie maestro Maciej Sztor, a partie wokalne wykonają wokalistki zespołu Dikanda – niesamowite Katarzyna Bogusz i Anna Witczak.

Kompozycje filmowe dopełni taniec wykonany na żywo przez Bartka Wójcickiego, znanego z programu You Can Dance – po prostu tańcz!, który pojawi się na scenie razem z zespołem. Dodatkowo, pojawią się oni również na ekranie rozstawionym zaraz za orkiestrą – tak, by każdy kto pojawi się na koncercie mógł w pełni w nim uczestniczyć.

Polscy organizatorzy przedsięwzięcia postarali się również o element, którego do tej pory nie spotkaliśmy na całym świecie – podczas koncertu będziemy mogli poniekąd wejść do świata znanego z filmów takich jak Amazing Spider-Man, Batman vs Superman, Iron Man, Captain America: Civil War, Thor: The Dark World, Incredible Hulk, The Avengers i  The Dark Knight Rises jedynie za pomocą smartfona i gogli VR, które zapewnią nam organizatorzy. Na ten temat wypowiedział się sam  pomysłodawca i główny organizator koncertów, Krzysztof Bober – „Nikt wcześniej nie podjął się takiego wyzwania, by stosowaną dotąd szerzej w grach komputerowych technologię VR wykorzystać podczas koncertów z muzyką symfoniczną na żywo, dając tym samym tysiącom uczestników możliwość zanurzenia się w świecie, w którym odczuwa się więcej i intensywniej cały czas słuchając wykonywanej na żywo rewelacyjnej muzyki”.

Jak można się spodziewać po samych zapowiedziach będzie to wydarzenie, którego do tej pory w Polsce nie mieliśmy możliwości doświadczyć – niesamowita muzyka w wykonaniu najlepszych artystów z kraju okraszona najnowszymi osiągnięciami techniki, które pozwolą nam jeszcze intensywniej i aktywniej uczestniczyć w koncercie.

A wszystko to będziemy oglądać w trzech Polskich miastach:
22.04.2017 – Hala Stulecia Wrocław
29.04.2017 – Tauron Arena Kraków
14.10.2017 – Ergo Arena Gdańsk/Sopot

Bilety do nabycia w internecie oraz w punktach sprzedaży Eventim, w tym w Empiku, Saturnie i Media Markt.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony