Jestes tutaj: Home » slider » Kamil Stoch znowu zwycięża

Kamil Stoch znowu zwycięża

W dzisiejszych zawodach Kamil Stoch znowu nie miał sobie równych i stanął na najwyższym stopniu podium!

Po wczorajszym, słabym występie, Stoch był dzisiaj bardzo zmotywowany do pokazania się z jak najlepszej strony, chciał także udowodnić, dlaczego to właśnie on prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Po pierwszej serii Kamil Stoch po skoku na odległość 137,5 m zajmował drugą pozycję z nieznaczną stratą do Andreasa Wellingera, tuż za Stochem po skoku na odległość 133 m został sklasyfikowany, Maciej Kot, który w sobotę zajął pierwsze miejsce w tych zawodach.

W drugiej serii Kamil Stoch nie miał już sobie równych, po finałowym skoku na odległość 140 m zwyciężył. Było to 21 zwycięstwo Stocha w zawodach Pucharu Świata w całej jego karierze, niestety, mimo skoku na odległość 138 m Maciej Kot nie utrzymał miejsca na podium, wyprzedził go, skacząc 144 m Stefan Kraft, w drugiej serii skakał jeszcze Piotr Żyła, który ostatecznie zajął 12 miejsce, pozostali Polacy nie zakwalifikowali się do drugiej serii konkursu. Następne konkursy Pucharu Świata odbędą się już w środę (15.02.2017) oraz czwartek (16.02.2017), będą to ostatnie konkursy przed Mistrzostwami Świata w narciarstwie klasycznych w fińskim Lahti.