Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „W ciemnym mrocznym lesie” – elektryzujący thriller psychologiczny

„W ciemnym mrocznym lesie” – elektryzujący thriller psychologiczny

„W ciemnym, mrocznym lesie” to elektryzujący, trzymający w napięciu thriller psychologiczny, przez krytyków wymieniany jednym tchem z takimi bestsellerami, jak „Zaginiona dziewczyna” Gillian Flynn czy „Dziewczyna z pociągu” Pauli Hawkins. 

Prawa do ekranizacji zostały kupione przez wytwórnię New Line, a Reese Whiterspoon wyprodukuje film przez swoje studio Pacific Standard. Współproducentką filmu będzie Bruna Papandrea, która z Witherspoon wyprodukowała już m.in. „Zaginioną dziewczynę” i „Dziką drogę”.

Nora jest autorką kryminałów, która niechętnie opuszcza swoje londyńskie mieszkanie. Gdy nieoczekiwanie otrzymuje zaproszenie na wieczór panieński przyjaciółki, z którą nie miała kontaktu od dziesięciu lat, godzi się na spędzenie weekendu na wsi. Tam jednak wpada w szpony przeszłości, przed którą próbowała uciec przez ostatnią dekadę. Uwięziona na odludziu, w złowieszczym szklanym domu, osaczonym przez upiorną widownię mrocznego lasu, trafia w sam środek śmiertelnie niebezpiecznej intrygi. Wstrząsające wydarzenia sprawią, że będzie musiała stawić czoło nie tylko mordercy, ale i własnej przeszłości.

Ruth Ware dorastała w Sussex, na południowym wybrzeżu Anglii. Po ukończeniu studiów na uniwersytecie w Manchesterze przeprowadziła się do Paryża, po czym osiadła na stałe w północnej części Londynu, gdzie mieszka z mężem i dwójką dzieci. Pracowała jako kelnerka, księgarka, nauczycielka języka angielskiego oraz rzeczniczka prasowa. „W ciemnym, mrocznym lesie” to jej debiutancka powieść − trafiła na listy bestsellerów „New York Timesa” oraz „Sunday Timesa” i była nominowana do wielu nagród literackich.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony