Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Przedszkole dla dzieci z autyzmem

Przedszkole dla dzieci z autyzmem

Do tej pory w Warszawie znajdowało się wiele szkół integracyjnych lub specjalnych, natomiast teraz powstanie pierwsze publiczne przedszkole dla dzieci z autyzmem.

Placówka wybudowana zostanie na Pradze Północ przy ulicy Tarchomińskiej. Będzie to jedna z części Zespołu Szkół Specjalnych numer 97. Urząd Miasta podkreśla, że w ów Zespole pracuje świetnie wykwalifikowana kadra psychologiczno-pedagogiczna obeznana w terapii, opiece czy kształceniu podopiecznych z autyzmem. Jest to z pewnością świetna wiadomość dla rodziców, którzy borykają się z problemem wychowania swoich dzieci.

Koniec prac nad rozbudową szacuje się na maj 2018 r. ponieważ oprócz przedszkola w Zespole Szkół powstanie również nowa sala gimnastyczna, okna zostaną wymienione, dodatkowo stan ocieplenia poprawiony. Koszt to około 10 milionów złotych, ale czymże jest porównywanie kwoty do szczęścia dzieci, które będą mogły rozwijać się jak swoi rówieśnicy bez żadnych przeszkód?

Uważam, że taka siedziba to świetny pomysł. W ten sposób dzieci nie będą czuły się odrzucane, a bardziej szczęśliwe, bo będzie z nimi ktoś kto je zrozumie, prawda? Ktoś, kto pomoże im w każdej możliwej sytuacji, ponieważ będzie posiadał do tego niezbędną wiedzę.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony