Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Koncert w twoim mieszkaniu

Koncert w twoim mieszkaniu

Sofar Sounds to unikatowa w skali świata inicjatywa która, mimo iż działa już jakiś czas, wciąż nie jest znana zbyt szerokiemu gronu wielbicieli muzyki. A może właśnie na tym polega magia i czar tego przedsięwzięcia?

Co to w ogóle jest Sofar Sounds? Sama nazwa pochodzi od słów „Songs from a room” i jest to projekt dwójki londyńczyków, których jednym marzeniem było powrócenie w koncertach i muzyce na żywo do ich pierwotnego przeznaczenia – do delektowania się muzyką, słuchania jej oderwani od tłumów ludzi, którzy nie zawsze przychodzą na koncerty po to, aby rzeczywiście tych dźwięków posłuchać. Chcieli stworzyć również przestrzeń, gdzie można usłyszeć różną muzykę, niekoniecznie taką, jakiej słuchamy na co dzień, a co za tym idzie – rozwijać się, poszerzać swoje horyzonty i gusta. To wszystko udało im się osiągnąć przez zapraszanie muzyków do własnych mieszkań. Dosłownie! Właśnie w tym tkwi fenomen i niezwykłość Sofar Sounds – razem z organizatorami można zaprosić muzyków do swojego salonu, gdzie zagrają za darmo w kameralnym gronie, z publicznością na wyciągnięcie ręki.

Sami organizatorzy oczywiście również działają nieodpłatnie, co daje doskonały obraz tego, dlaczego Sofar osiąga coraz większy sukces i zatacza coraz szersze kręgi na całym świecie (jest już w 50 krajach!) – to właśnie organizatorzy zarażają swoim entuzjazmem i poniekąd szaleństwem w tym niezwykłym przedsięwzięciu. Podobne odczucia mają artyści, którzy sami zgłaszają chęć wystąpienia  – dla nich, jak sami mówią, też jest to niesamowite doświadczenie, często bardzo intensywne czy wręcz intymne.

Co jest jeszcze ciekawe i niespotykane? Zgłaszając chęć uczestnictwa w takim koncercie znamy jedynie jego datę i godzinę – dokładne miejsce poznajemy dopiero dzień przed wydarzeniem a o tym, jacy artyści wystąpią, dowiadujemy się dopiero na miejscu. Zdecydowanie jest to więc gratka dla ludzi naprawdę zakochanych w muzyce, wiecznie głodnych nowych, dźwiękowych doświadczeń.

Sofar Sounds w maju  2014 roku zawitało również do Polski, a konkretnie do Warszawy i Karkowa, gdzie mogliśmy usłyszeć np. Fismolla, Bass Astral x Igo czy Monikę Brodkę. Aby zdobyć wejściówki trzeba zapisać się na specjalnej stronie internetowej www.sofarsounds.com – koncerty są jednak coraz bardziej popularne, a liczba miejsc jest, niestety, ograniczona. Mimo wszystko warto się zapisywać, bo chociaż każdy z zagranych koncertów można później znaleźć na YouTube, to co to za przyjemność, skoro samemu mamy możliwość wybrać się na taki występ i stanąć oko w oko z artystami, ich twórczością i ludźmi zafiksowanymi na punkcie muzyki? Tego nie zastąpi nawet jakość HD!

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony