Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Sieroty syryjskie w Polsce

Sieroty syryjskie w Polsce

Kilka dni temu internet obiegła wiadomość, że syryjskie sieroty nie zostaną przyjęte do ośrodka w Sopocie. Jednak decyzja uległa zmianie.

Początkowo MSWiA odmówiło przyjęcia dzieci do Trójmiasta, władze jednak nie chciały odpuścić. Finalnie liczba jaką podano w sieci to 5 najbardziej potrzebujących malców, które przejdą w Polsce leczenie oraz rehabilitację. Polska Misja Medyczna zaoferowała swoją pomoc w całym tym przedsięwzięciu dlatego członkowie wylatują już w poniedziałek z krakowskich Balic. Zależy im na jak najszybszym działaniu.

Obie koordynatorki akcji spotkają się z lekarzami z Syrii w mieście Gaziantep oraz zakupią leki dla dwóch szpitali – w zachodnim Aleppo i Idib, które ciągle zmagają się z wzrastającą liczbą chorych osób. Lekarze ci wybiorą dzieci, które potrzebują większej, niezwłocznej pomocy.

W Aleppo prawie nie ma już wykwalifikowanej służby medycznej, która mogłaby pomagać, większość z tych ludzi zginęła ratując innych. Brakuje też odpowiednich środków – opatrunkowych oraz leków. Według najnowszych danych z 200 tys. uchodźców aż 70 tys. to dzieci.

Sopot to nie jedyne miasto, które chce przyjąć 5 dzieci. Podobne plany ma również Gdańsk oraz Kraków.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony