Jestes tutaj: Home » slider » Polacy wycofani

Polacy wycofani

Polacy wycofali się z konkursu Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. 

Co jest przyczyną decyzji? Przede wszystkim bezpieczeństwo zważywszy na lokalizację – Erzurum w Turcji. Zawody odbędą się 4 i 5 lutego 2017 roku. Nasza reprezentacja Polski B prowadzona przez Roberta Mateję nie weźmie udziału.

Kilka tygodni temu Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadczyło, że nie powinniśmy w najbliższym czasie podróżować do Turcji. Na terenie całego kraju nadal utrzymuje się zagrożenie atakami terrorystycznymi, do tego możliwe protesty przeciwko władzy.

W sobotę oraz w niedzielę odbędą się serie próbne, które potrwają 1,5 godziny – od 13:30 do 15:00, wtedy nastąpi początek konkursu. Przypomnijmy – lider klasyfikacji generalnej jest Austriak Clemens Aigner z 521 punktami. Na drugim miejscu uplasował się Miran Zupancic. W swoim dorobku posiada on 500 punktów. Najwyżej z Polaków, zajmujący dwudziestą pozycję, jest Klemens Murańka (202 punkty).

Erzurum to bardzo pechowe miejsce konkursu, w sezonie 2012/2013 zawody, które miały się tam odbyć, również zostały odwołane – z powodu problemów finansowych.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony