Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polityka » Lech Wałęsa vs. PiS

Lech Wałęsa vs. PiS

Według ekspertyzy teczki TW Bolka potwierdzono współpracę Wałęsy z SB w latach 70. ubiegłego wieku. 

Coraz więcej polityków wypowiada się na temat zaistniałej sytuacji. Grzegorz Schetyna twierdzi, że jest to rodzaj wojny PiS-u z Lechem Wałęsą oraz polską historią, której bieg próbuje zmienić ta partia, a to bardzo haniebna postawa. Sądzi, że chcą oni zniszczyć wszystkie powstałe autorytety i kiedyś się to na nich zemści.

Władysław Kosiniak Kamysz powiedział z kolei, że „możemy zakłamywać, zmieniać historię, a ona i tak się w końcu obroni„. W ocenie Ryszarda Petru Wałęsa błądził, ale dokonał ogromnych rzeczy dla Polski. Lider Nowoczesnej zauważył, że Wałęsa już dawno przyznawał się do błędów popełnionych w młodości i że nikt z nas nie jest bez winy. Polityk Jan Maria Jackowski (PiS) wypowiada się bardzo krytycznie o byłym prezydencie. Podkreśla on, że to upór Wałęsy próbującego ukryć dowody na zwalczenie pierwszych demokratycznych wyborów po roku ’89 rządu Jana Olszewskiego jest tu największym problemem. Kosiniak-Kamysz zauważył z kolei, że za granicą znane symbole to właśnie Wałęsa oraz Jan Paweł II czego nie da się zmienić, a także to, że każdy z nas popełnia błędy lecz nieliczni potrafią się do tego przyznać.

Obiektywnie patrząc to największą rację ma tutaj właśnie Kosiniak-Kamysz. Wszyscy wiemy, że nie tylko my popełniamy w życiu złe rzeczy, których potem żałujemy i że gdyby nie Lech Wałęsa, mogłoby nie być teraz wolnej Polski, którą tak usilnie próbuje zniszczyć PiS oraz dopasować pod swoje dyktando. Pytanie tylko ile osób ulegnie tej złudnej manipulacji?

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony