Jestes tutaj: Home » FILM » „La la Land”

„La la Land”

Damiene Chazelle po znakomitym „Whiplashu” postanowił nakręcić musical.

Inspiracje czerpał z najlepszych lat świetności hollywoodzkiego gatunku z całym jego słodkim klimatem i bajkowym blichtrem. Wszystko w tym filmie jest ujęte w taki sposób, żeby skłonić nas do nostalgii i tęsknoty za barwnie ujętą historią miłości. Jednak nie jest to film tylko o miłości, ale także o pragnieniach, obietnicach świata, że wszystko jest w życiu możliwe. Jak się okazuje nie zawsze mamy w życiu to czego pragniemy. Tak też jest z główną parą bohaterów.

Mia (Emma Stone) to niespełniona aktorka, która pracuje w kawiarni wielkiej wytwórni i jedyny kontakt z światem filmowym to obsługiwanie aktorów w tejże kawiarni. Natomiast Sebastian (Ryan Gosling) to muzyk jazzowy, którego wielkim marzeniem jest otworzenie własnego klubu, w którym mógłby grać muzykę jaką kocha, a nie przygrywać do kotleta snobistycznej publiczności. Oboje czują frustracje i coraz częściej godzą się z zaistniałą sytuacją, coś jednak nie pozwala im się poddać. Może jest to miłość, a za nią wsparcie i zrozumienie tej drugiej osoby.

Reżyser chcąc pokazać historię miłosną nie mógł lepiej wybrać obsady aktorskiej. Chemię, która istnieje pomiędzy Goslingiem i Stone da się od razu wyczuć, są w filmie jakby dla siebie stworzeni, co z reszta mogliśmy już zauważyć  przy okazji „Kocha, lubi, szanuje”. Wszystko razem sprawia, ze przenosimy się do innego świata i nie możemy od niego oderwać wzroku.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony