Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » 140 rocznica urodzin Leśmiana

140 rocznica urodzin Leśmiana

Któż nie kojarzy tak wspaniałego polskiego poety?

Był nie tylko poetą, ale też prozaikiem żydowskiego pochodzenia oraz przedstawicielem literatury dwudziestolecia międzywojennego XX w. Twórca wielu znakomitych utworów takich np. jak „W malinowym chruśniaku” czy „Dusiołek” gdzie stworzył szereg neologizmów.

Niewiele osób wie, że Leśmian związany był z Zamościem, gdzie pracował jako notariusz od 1922 roku. W 140. rocznicę urodzin poety, czyli 22 stycznia od godziny 14 do 17 na Rynku Wielkim, właśnie w Zamościu, odbędzie się event, który ma być wprowadzeniem do wydarzenia „2017 rokiem Bolesława Leśmiana”. Możecie zabrać kogo chcecie, nawet łyżwy, ponieważ przed ratuszem stoi wielka „ślizgawka” gdzie da się świetnie spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi, a w międzyczasie mistrzyni Polski – Dorota Pieńkoś zaprezentuje swoje umiejętności na tejże tafli lodu.

O godzinie 14 całą uroczystość rozpocznie wielki lizakowy tort w kolorze niebieskim stworzony przez Manufakturę Cukierków znajdującą się na Rynku Solnym. Jeśli macie zbędną godzinę, możecie o godzinie 13 przyjść i pomóc w jego robieniu, frajda gwarantowana, szczególnie dla dzieci! Oprócz tego pojawią się artyści z Warszawy, którzy wyrzeźbią specjalnie dla widzów popiersie Leśmiana z lodu! Sami przyznajcie, będzie na co popatrzeć. Natomiast dla tych, którzy nie przepadają za zimnem, a chcieliby uczestniczyć w wydarzeniu upamiętniającym artystę lepszą opcję będzie czytanie poezji w restauracji Morandówka. Co jeszcze? Siłownia Fitness Platinum zaproponuje wam wspólne zajęcia na śniegu, a restauracja Bohema zadba o ciepły posiłek i gorącą herbatę co by was rozgrzać i żebyście mieli dużo siły na wszystko!

Koniec zwieńczy 140 lampionów szczęścia. Naprawdę warto wybrać się do perły renesansu, by móc w tym uczestniczyć, serdecznie polecamy!

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony