Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polityka » San Escobar

San Escobar

Czym jest ten wspaniały zakątek? Każdy z nas przecież powinien tam pojechać!

A tak naprawdę: San Escobar to kraj, który „odkrył” nasz szef dyplomacji Witold Waszczykowski podczas jednej z konferencji. Nazwa ta obiegła już cały internet, biura podróży biją się o oferty wycieczek w to miejsce, są też organizowane imprezy studenckie z muzyką z San Escobar.

Skąd właściwie się to wzięło? Minister udzielił odpowiedzi reporterom na szczycie ONZ w Nowym Jorku „Miałem okazję do prawie 20 spotkań z różnymi ministrami. Z niektórymi, jak np. na Karaibach, po raz pierwszy chyba w historii naszej dyplomacji. Na przykład z takimi krajami jak San Escobar albo Belize„. O tyle, o ile drugi kraj istnieje i ma się w miarę dobrze, tak nikt nie słyszał nigdy o pierwszym z nich, co wywołało również zaskoczenie dziennikarza. To wszystko spowodowało wielkie bum w sieci, które trwa tak naprawdę do teraz, a jestem pewna, że nie skończy się prędko. W sieci możemy również podziwiać tzw. „memy” z twarzą pana Waszczykowskiego.

San Escobar posiada własne konto na Twitterze, gdzie Polska dostała podziękowanie za uznanie tego malutkiego kraju. Internauci stworzyli również pomysły na walutę państwa, a fanów przybywa na oficjalnym profilu na Facebooku.

Ów kraj zamieszkuje 368 tys. mieszkańców, a stolica to Santo Subito. Położenie? Ameryka Środkowa. San Escobar graniczy z Meksykiem, Gwatemalą oraz Morzem Karaibskim. Walutą jest peso. Istnieją również sprzeczne informacje co do flagi.

Nie jestem pewna czy pomysł, na który wpadł minister miał służyć większemu rozgłosowi (co jest bardzo typowe dla polityków, nie tylko w Polsce oczywiście) czy no niestety, z lekkiej niewiedzy Waszczykowskiego. Jedno jest pewne: wszyscy jesteśmy zakochani w tym newsie!

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony