Jestes tutaj: Home » FILM » Konwój – zapowiedź

Konwój – zapowiedź

„Konwój” to film, który wejdzie do kin już w ten piątek – 13 stycznia. Mamy nadzieję, że jego premiera zostanie pozytywnie przyjęta przez publiczność i nie będzie pechowa ze względu na specyficzną datę.

W areszcie śledczym zostaje zabity więzień. Zbrodnia może mieć związek z tajemniczymi wydarzeniami sprzed dwóch lat” – tak opisuje to Filmweb.pl. Według mnie jest na co czekać, szczególnie że w „Konwoju” będziemy mieli szansę podziwiać Tomasza Ziętka – dobrze znanego z roli Rudego w „Kamieniach na Szaniec”. Osobiście nie mogę się doczekać występu Doroty Kolak, którą uwielbiam z serialu „Przepis na życie”. Chętnie zobaczę ją w zupełnie innym, mroczniejszym klimacie. Nie można również nie wspomnieć o Januszu Gajosie czy Robercie Więckiewiczu.

A jak wygląda dokładna fabuła? Posłużę się tutaj znów opisem ze strony Filmweb.pl – „W jednym z największych aresztów śledczych, kierowanym przez dyrektora Nowackiego (Janusz Gajos), dochodzi do zabójstwa więźnia. Rozpoczyna się śledztwo. Na przesłuchanie zostaje wezwany sierżant Berg (Przemysław Bluszcz), jeden z uczestników konwoju sprzed dwóch lat, o którego przebiegu nikt nigdy nie chciał opowiadać, a który może mieć coś wspólnego z popełnioną zbrodnią. Mimo zmowy milczenia, dociekliwy prokurator (Łukasz Lewandowski) zaczyna stopniowo odkrywać szokującą prawdę… Konwój, dowodzony przez sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz), transportował przestępcę, pseudonim Nauczyciel (Ireneusz Czop), oskarżonego o zamordowanie dwóch funkcjonariuszy służby więziennej i ich rodzin. Więzień został uznany za niepoczytalnego i skierowano go do szpitala psychiatrycznego. Nie wszyscy pogodzili się z takim scenariuszem…” – 

Opis brzmi bardzo zachęcająco, szczególnie dla maniaków filmów kryminalnych oraz dla tych, którzy sami chcieliby rozwiązać zagadkę, której dotyczy akcja. Ja wybiorę się do kina, a wy?

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony