Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » 25. finał WOŚP

25. finał WOŚP

Jest ktoś kto nie słyszał nigdy o Jurku Owsiaku, WOŚP lub Woodstocku? Myślę, że nie!

Jak co roku w każdym większym mieście odbywa się festiwal Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i występuje szereg znakomitych zespołów, wolontariusze zbierają pieniądze i rozdają naklejki ze znanym nam wszystkim serduszkiem. Wszystko po to, by zafundować specjalistyczne sprzęty dla chorych dzieci. Czy wyobrażacie sobie rok bez WOŚP? Ja z pewnością nie.

Na co zbierane są w tym roku fundusze? Przede wszystkim dla dzieci na oddziałach neuropediatrycznych i (nowość) by wspomóc naszych seniorów i zapewnić im godne warunki bytu. Około 120 tysięcy wolontariuszy będzie właśnie dlatego stało do wieczora i mimo niesprzyjających warunków pogodowych – liczyło na finansowe wsparcie. Nie o dziś wiadomo, że nawet jeśli ktoś nie lubi pomagać, to w zimę jego serce rozgrzeje się na nowo dla potrzebujących.

Okej, pieniądze zbierane będą 15 stycznia, a na scenie zobaczymy np.: Organka, Łąki Łan, Huntera, Lao Che, Acid Drinkers, Vavamuffin czy Farben Lehre. Następnie około godziny 23 odbędzie się licytacja wielkiego serduszka, a po północy – ogłoszenie wyniku i kwoty jaką udało się uzyskać.

Myślę, że każdy z nas może dorzucić swoją małą cegiełkę do tego wspaniałego projektu, którego głową i sercem jest Jurek Owsiak jak i pozostałe osoby – cały sztab zaangażowany w wolontariat. Fundację możecie też wesprzeć poprzez stronę internetową, no i oczywiście niech każdy z nas czuje się zaproszony na Woodstock – jeden z najpiękniejszych festiwali w Polsce!

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony