Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Koniec gimnazjum

Koniec gimnazjum

Dzisiejsza decyzja prezydenta, Andrzeja Dudy, zaważyła o losie polskich gimnazjów.

Z dniem dzisiejszym uczniowie klas podstawowych 1-6 będą mieli dodatkowe 3 lata nauki na tym samym szczeblu naukowym przed liceum lub szkołą zawodową. Nasza prezydent podpisał dziś ustawę reformującą edukację. Zmiany nastąpią już na przestrzeni tego roku – począwszy od jesieni, natomiast w roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas III ukończą gimnazjum. Od września 2019 przestanie ono już istnieć. A co w związku z tym? Dalej nastąpi 3-letnie liceum oraz 4-letnie technikum, więc to pozostaje, jak twierdzi Duda, bez zmian.

Według prezydenta obecny system jest zły i wymaga naprawy. Czy szkoły poradzą sobie z natłokiem uczniów? Już teraz niektóre nie dają sobie rady z ilością sal i rozmieszczeniem osób. Więc jak ma to funkcjonować w przyszłości? Problemem z pewnością nie jest to, że gimnazja zostaną zlikwidowane, a jakość wiedzy, która będzie wpajana młodym, niedoświadczonym jeszcze umysłom. Wszystko przemawia na niekorzyść tego projektu.

Wydawać by się mogło, że naszym motywem przewodnim oraz największym asem w rękawie są młodzi uczniowie. Tacy, których możemy wiele nauczyć, ale ta nauka potrzebuje czasu, nie tylko chęci danej osoby. No i jak jeden nauczyciel może ogarnąć cały materiał skoro godziny na dany przedmiot zostają skracane, trzeba ze wszystkim przyśpieszyć, co za tym idzie – uczniowie będą wkuwać materiał na pamięć, tylko i wyłącznie dla ocen. Czy to ma sens? Odpowiedzcie sobie sami.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony