Jestes tutaj: Home » FILM » „Gry” – Maciej Marczewski

„Gry” – Maciej Marczewski

„Gry” to debiut Macieja Marczewskiego – absolwenta wydziału aktorskiego na Akademii Teatralnej w Warszawie (2002 rok). W 2011 ukończył kurs reżyserii Studio Prób w Szkole Wajdy, zaczynając projekt do filmu krótkometrażowego jakim są właśnie „Gry”. Finalnie został on wyprodukowany w roku 2013 przy współpracy ze Studiem Munka, które wspiera młode talenty reżyserskie.

Cała produkcja trwa niecałe 30 minut i była to możliwość dla Marczewskiego by pracować w profesjonalnych warunkach oraz móc przygotować się do pełnometrażowego debiutu.

Obsada to tylko i aż dwie osoby – Marcin Bosak oraz Julia Kijowska. O tyle ile znam tego pierwszego i uwielbiam go od dawna (naprawdę znakomity aktor), tak nigdy nie kojarzyłam pani Kijowskiej. A szkoda, bo jej gra aktorska bardzo mnie zaskoczyła, oczywiście na plus. Widać, że reżyser wiedział idealnie kogo zaprosić do udziału w jego krótkim filmie, aktorzy świetnie oddali dramat sytuacji.

Cała idea na wyreżyserowanie produkcji wzięła się ze słuchowiska Ireneusza Iredyńskiego pt. „Winda”. Fabuła opowiada o sytuacji, która wydarzyła się w zepsutej, jak nietrudno się domyślić – windzie. Dwie osoby – kobieta oraz mężczyzna utknęli tam razem i zdani są tylko na siebie. W pewnym momencie mężczyzna wyciąga kamerę i chce stworzyć historię wspólnego życia z kobietą. Z początku brzmi to jak niewinna, miłosna opowiastka. Niestety, emocje biorą górę i para łączy historię z obecnymi, powikłanymi przeżyciami. Wszystko kończy się bardzo dramatycznie.

Jak na tak krótki czas filmu, reżyser spisał się świetnie! To po raz kolejny pokazuje jak bardzo powinniśmy wspierać i inwestować w młode talenty. Nikt z pewnością nie ukazałby tej sytuacji lepiej niż Marczewski. Cały kalejdoskop emocji idealnie współgra z aktorami, którzy perfekcyjnie odznaczają się na tle całych wydarzeń. Film do polecenia, ale dla dojrzałej i potrafiącej zrozumieć ból drugiego człowieka osoby.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony